Celebrities Love & Sex Music Showbiz

Halsey sjell këngë e saj më të re me një super mesazh për të gjithë të dashuruarit!

Artistja e njohur Halsey vjen me projekte të reja dhe mjaft të veçanta. Pas polemikave rreth këngës dhe dëshirës së saj për ta publikuar atë, këngëtarja ka lançuar “So Good” të premten, së bashku me një video të drejtuar nga Aydin që sjell në jetë historinë e çiftit, pra është një pasqyrim i lidhjes dhe e gjithë romancës së dyshes. Në një deklaratë të bërë së fundmi ajo është shprehur:

Filmi që krijuam për ‘So Good’ tregon me të vërtetë historinë e plotë të këngës në mënyrën që kisha menduar. Duke përdorur [Samsung] Freestyle, Alev dhe unë ishim në gjendje të ndanim një paraqitje të shkurtër të mënyrës se si u dashuruam: duke parë filma romantikë së bashku. Por këtë herë, Freestyle po luan filma të vërtetë nga jeta jonë së bashku. Për ne, kjo e bën ‘So Good’ të vijë në jetë në një mënyrë vërtet të veçantë që ne jemi kaq të emocionuar ta ndajmë me fansat.

 

Halsey zbuloi më parë se vetë ajo dhe Aydin ishin miq për disa vite përpara se lidhja e tyre të bëhej romantike. Çifti mirëpriti djalin Ender Ridley në muajin korrik të vitit 2021. Më vonë ata sqaruan se “So Good” nuk ka të bëjë me ish-et, por për mikun dhe shokun që është gjithmonë pranë teje, me të cilin një ditë kupton se je e dashuruar.

Polemika rreth këngës dhe dëshirës së Halsey për ta publikuar atë shpërtheu pasi ylli ndau një TikTok duke pretenduar se Astralweks, filiali i muzikës elektronike të Capitol, po parandalonte publikimin e këngës, nëse nuk mund të “mashtronin një moment viral” për të nxitur publicitetin. Menjëherë pas kësaj, Capitol Music deklaroi mbështetjen e saj për Halsey dhe njoftoi se kënga do të dilte.

Ne jemi një kompani artistike që inkurajon dialogun e hapur. Ne nuk kemi asgjë tjetër veçse një dëshirë për të ndihmuar secilin prej artistëve tanë të ketë sukses dhe shpresojmë që ne mund të vazhdojmë të kemi këto biseda kritike.