Celebrities Showbiz

Historia përsëritet! Halsey iu nënshtrua një operacioni pak ditë para “Grammy 2017” dhe po e njëjta gjë ndodhi në “Grammy 2022”!

Këngëtarja e njohur Halsey kurrë nuk i është shmangur diskutimit të përvojës së saj personale me endometriozën, kjo është arsyeja pse ajo u sigurua që t’i informonte fansat për statusin e saj aktual shëndetësor. Gjatë fundjavës, Halsey shkoi në Instagram për t’i njoftuar fansat se ajo iu nënshtrua një operacioni vetëm disa ditë më parë.

Pavarësisht gjithçkaje ylli i muzikës mori pjesë në “Grammy 2022“. Nëpërmjet një postimi në rrjetin e saj social Instagram tre ditë para ngjarjes së madhe ajo kishte shkruar:

Hera e fundit që mora pjesë në Grammy ishte viti 2017 dhe ishin 3 ditë pasi bëra operacionin tim të parë të Endometriozës. Eca në tapet me qepjet ende brenda. Si do ta sillte fati, po vij përsëri nesër për herë të parë pas disa vitesh dhe u operova sërish (e keni marrë me mend) 3 ditë më parë. Vetëm duke e postuar këtë për të thënë, nëse më shihni të jem e butë lol unë jam e brishtë. E brishtë por e emocionuar.

 

Por kjo nuk është hera e parë që Halsey bën një udhëtim në spital përpara një ceremonie të madhe çmimesh. Në fakt, Halsey zbuloi se ajo kishte bërë operacionin e saj të parë të endometriozës disa ditë përpara Grammy-ve 2017. Ajo ishte e nominuar për albumin më të mirë alternativ dhe ka folur sinqerisht në shumë raste për dhimbjen dhe shqetësimin me të cilin është përballur për shkak të çrregullimit.

Ajo pranoi se kishte raste kur ajo do të bënte ndalesa dhe shtyrje midis seteve për shkak të dhimbjeve. Ka pasur edhe raste kur i është dashur të luftonte mes lotësh dhimbjet në një aeroplan. Dhimbja do të bëhej aq e rëndë sa ndonjëherë i binte të fikët. Halsey, e cila mirëpriti fëmijën e saj të parë verën e kaluar, e krahasoi çrregullimin me të qenit një “i burgosur në trupin tënd”. Pavarësisht pengesave të shumta që ajo është përballur ndërsa jetonte me endometriozë.