Celebrities Fashion Gossip Magazine

Jared Leto vishet si macja e Karl Lagerfeld Choupette në tapetin e kuq të Met Gala!

Jared Leto luajti bashkë me macen e Karl Lagerfeld, Choupette, në Met Gala 2023. Ylli i “House of Gucci” bëri paraqitjen e tij të pestë me një kostum plot lesh, i veshur si macja e dashur e stilistit të ndjerë mbrëmjen e së hënës, me temë për të nderuar trashëgiminë e Lagerfeld.

Kreu i këngës “30 Seconds to Mars” i cili do të luajë dhe prodhojë një biografi të stilistit të ndjerë të modës Chanel – përfundimisht hoqi kokën e shkëputur dhe buzëqeshi duke shfaqur kostumin e frikshëm realist të maces së famshme Birman të Lagerfeld.

Fillimisht, Chouppette u përfol se do të bënte debutimin e saj në Met Gala, por në fund qëndroi në shtëpi. Leto, 51 vjeç, më vonë u shndërrua në një ansambël të zi, me një dekolte argjendi. Ai e kombinoi pamjen me një pelerinë të zezë që tregonte jastëkët e bardhë të shpatullave.

Ylli i “Suicide Squad” përfundoi pamjen e tij të dytë me doreza të zeza dhe një sy të nxirë. Doja Cat gjithashtu bëri debutimin e saj duke veshur sintetikë në fytyrën e saj për t’u dukur sa më mace. Në Met Gala të vitit 2022, Leto u ngatërrua me një “burrë misterioz” në tapet, i cili më vonë u zbulua se ishte Fredrik Robertsson.

Robertsson, i cili kishte veshur një jumpsuit argjendi Iris Van Herpen me krahë të strukturuar argjendi, u ngatërrua si një Leto misterioz përpara se aktori i “Fight Club” të mbërrinte me stilistin e Gucci, Alessandro Michele, duke u binjakëzuar në kostume ari me papijone të kuqe.