Celebrities Design Gossip Showbiz

Jennifer Lopez në krizë financiare?! Ylli i muzikës pop shet rezidencën e saj super luksoze!

Së fundmi diva e muzikës pop Jennifer Lopez vendosi të shesë rezidencën e saj ultraluksoze në Bel Air, Kaliforni për 42,500,000 dollarë. Shtëpia është projektuar fillimisht nga arkitekti Samuel Marx. Këngëtarja e bleu atë në vitin 2016 nga aktorja Sheila Ward.

Ndërsa, rinovimi që pasoi i kushtoi Lopez 28 milionë dollarë. Shtëpia kryesore me dekorimin e saj të veçantë në stilin francez të fshatit me gurë dhe dru përfshin nëntë dhoma gjumi, një kuzhinë kuzhine me një zonë të integruar për mëngjes, një dhomë lojrash, një bibliotekë, një dhomë masazhi, një bujtinë që funksionon si palestër.

Ajo është veçanërisht e ndritshme dhe lejon një pamje të mrekullueshme të zonës përreth të shihet nga çdo pikë. Ekziston një pronë e dytë për mysafirët, një pishinë, një kopsht perimesh organike, një liqen me një plazh me rërë dhe një amfiteatër.

Lajmi për shitjen e shtëpisë vjen vetëm disa javë pas lajmit për marrëveshjen miliona dollarëshe të Affleck dhe Lopez me një rrjet të njohur kafenesh në Amerikë. Sjellim në vëmendje se ish-bashkëshorti i J.Lo, Marc Anthony u martua së fundmi me partneren e tij paraguaiane.

Edhe pse Jennifer dhe Marc kanë një marrëdhënie të mirë për shkak të fëmijëve të tyre, ylli i muzikës fillimisht nuk u kënaq me lajmin e fejesës së ish-partnerit të saj. Këngëtarja ka arsye të forta për t’u shqetësuar për këtë hap të madh në jetën e ish-it të saj. Ndonëse J-Lo është një femër shumë mendjehapur, u zbulua se këngëtarja nuk e ka pritur mirë lajmin e dasmës së Marc Anthony. Rikujtojmë, se kjo është martesa e katërt e Anthony.