Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Johnny Depp do të rikthehet në “Pirates Of The Caribbean” si Jack Sparrow!

Johnny Depp do të kthehet në filmin e njohur të “Pirates Of The Caribbean” në rolin e kapitenit Jack Sparrow, pesë vjet pas filmit të fundit. Depp, i cili luajti në të pesë filmat e mëparshëm, është planifikuar për një xhirim provë në Mbretërinë e Bashkuar në shkurt, sipas një fletë thirrjeje të re nga produksioni. Burimet thanë se titulli i filmit të ri, i realizuar nga Disney, ishte “A Day At The Sea”. Një burim tha për The Sun se:

Johnny do të kthehet si kapiten Jack Sparrow dhe është planifikuar të fillojë xhirimet në fillim të shkurtit në një vend sekret në Mbretërinë e Bashkuar. Gjithçka është në fazat e hershme dhe ende nuk ka asnjë regjisor të lidhur me projektin, i cili quhet “A Day At The Sea”. Johnny pritet të bëjë një xhirim provë në fillim të shkurtit përpara se prodhimi të fillojë plotësisht. Një fletë thirrjesh është shpërndarë mes atyre që janë në dijeni. Bruce Hendricks, i cili ka punuar në tre filmat e parë, është emëruar si Producenti Ekzekutiv në projektin e ri. Të gjitha detajet e tjera po mbahen sekret. I gjithë projekti është i mbuluar me fshehtësi dhe Disney dëshiron të mbajë gjithçka të fshehtë sa më mirë që mundet.

Depp, bëri debutimin e tij si Sparrow në The Curse Of The Black Pearl në vitin 2003. Pesë filmat e parë fituan mbi 3.4 miliardë paund në mbarë botën dhe u raportua se Depp-in i kishin bërë mbi 200 milionë funte. E ardhmja e tij në ekskluzivitet u vu në dyshim pasi ai humbi gjyqin për shpifje në nëntor 2020 pasi u etiketua si “rrahëse e gruas” në një artikull rreth tij dhe ish-gruas së tij Amber Heard. Depp, e cila u nda nga Amber Heard, në vitin 2016 pas një viti martesë, vazhdoi ta padisë atë për shpifje në SHBA dhe fitoi në qershor.

Tifozët e filmave dhe Depp filluan një peticion për ta rikthyer atë në kast me mbi 800,000 njerëz që e nënshkruan atë në një përpjekje për t’i bërë presion shefave për ta nënshkruar atë. Javën e kaluar Margot Robbie zbuloi se një projekt i ri i Pirates, i drejtuar nga femra, ishte shfuqizuar. Produksioni besohej se ishte krijuar për të kapërcyer hendekun pasi Depp u distancua nga ekskluziviteti.