Celebrities Gossip Showbiz

Kushton dy herë më shumë se rezidenca që kishte ‘pikasur’, dyshja Ben-Jennifer gati për t’u akomoduar në shtëpinë miliona dollarëshe!

Dyshja e njohur Jennifer Lopez dhe Ben Affleck janë tërhequr nga blerja e një rezidence të re dhe duket se arsyeja është se diva e muzikës pop dëshiron një pronë më të bukur e cila kushton dy herë më shumë. Burime nga agjencia e pasurive të paluajtshme folën me TMZ dhe thanë se JLo dhe Ben po kërkojnë të blejnë një rezidencë që ndodhet në Palisades Paqësor, i cili është afër vendit ku ata u përpoqën të blinin më parë, por u tërhoqën nga përfundimi i marrëveshjes.

Rezidenca e re dhe më e madhe kushton dyfishin e asaj që ata kishin në plan, plot 64 milionë dollarë. Rezidenca është e pajisur me 8 dhoma gjumi, 11 banja dhe 16,000 metra katrorë të një fortese në një kompleks prej 1,13 hektarësh.Prona e re ka një palestër prej 800 metrash katrorë, një dhomë profesionale mediatike, një dhomë lojërash, një oborr të madh shtëpie të kompletuar me pishinën/spa-në e saj. Shtëpia ka pamje fantastike.

Ndërkaq, jeta e Jennifer Lopez është si një sfidë që shpesh herë ka ulje-ngritjet e saj. Aktorja dhe këngëtarja e famshme u martua për herë të katërt në vitin 2022 dhe pas një muaji mjalti intensiv duke bërë udhëtime të bukura nëpër botë me Ben Affleck, J-Lo dhe bashkëshorti i saj i janë kthyer përditshmërisë dhe rutinës së tyre.

Së fundmi është zbuluar biseda e tensionuar dhe virale e Lopez dhe Affleck në mbrëmjen e çmimeve Grammy 2023. Affleck dukej sikur e kishin detyruar të vinte dhe të ishte i pranishëm në eventin e rëndësishëm. E gjitha kjo u dallua nga momentet e shumta kur kamera e fokusonte aktorin e njohur, i cili nuk dukej aspak entuziast dhe në shumicën e rasteve shumë i mërzitur dhe i bezdisur nga atmosfera kur të gjithë po shijonin artistët që po performonin në skenë.