Celebrities Magazine Showbiz Sport

Lionel Messi i kërkon falje Paris Saint-Germain dhe shokëve të skuadrës pas udhëtimit të paautorizuar në Arabinë Saudite!

Lionel Messi i kërkoi falje Paris Saint-Germain-it dhe shokëve të tij të premten pasi bëri një udhëtim të paautorizuar në Arabinë Saudite dhe humbi stërvitjen në fillim të javës. Kapiteni fitues i Kupës së Botës së Argjentinës në një histori në Instagram tha:

Doja ta bëja këtë video pas gjithçkaje që po ndodhte. Së pari dua t’u kërkoj falje bashkëlojtarëve dhe klubit. Sinqerisht mendova se do të kishim një ditë të lirë pas ndeshjes [kundër Lorientit], siç kishte ndodhur në javët e mëparshme.

Messi u pezullua nga PSG për dy javë pasi u largua nga Franca për të marrë pjesë në ngjarjet promovuese pas humbjes 3-1 ndaj Lorient në Parc de Princes të dielën. Udhëtimi i 35-vjeçarit në Arabinë Saudite nënkuptonte se ai humbi stërvitjen e ekipit të së hënës.

E kisha planifikuar tashmë këtë udhëtim, të cilin e kisha anuluar më parë, dhe këtë nuk mund ta anuloja. Për ta përsëritur, dua të kërkoj falje për atë që kam bërë dhe pres se çfarë vendos klubi.

Së bashku me fotot pa datë të Messit duke pushuar me familjen e tij në shtetin e Gjirit, Ahmed Al Khateeb, Ministri i Turizmit për Arabinë Saudite, shkroi të hënën në Twitter:

Jam i lumtur të mirëpres #Messin dhe familjen e tij në Saudi për të shijuar destinacionet magjike turistike dhe përvoja autentike. Ne mirëpresim vizitorë nga e gjithë bota për të përjetuar një udhëtim unik në Arabinë Saudite dhe mikpritjen e saj.

Vetë Messi postoi një promovim për turizmin saudit në Instagramin e tij gjashtë ditë më parë:

Kush mendoi se Arabia ka kaq shumë gjelbërim? Më pëlqen të eksploroj mrekullitë e tij të papritura sa herë që mundem. #visitsaudi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)