Celebrities Gossip Showbiz

Matthew Tyler Vorce konfirmon ndarjen nga Billie Eilish dhe mohon thashethemet për tradhëti!

Ish-i dashuri i Billie Eilish, Matthew Tyler Vorce, ka konfirmuar se është ndarë nga këngëtarja pasi theu heshtjen në lidhje me marrëdhënien e tyre në Instagram. Dyshja u lidhën për herë të parë në prill të vitit të kaluar, por tani aktori, u ka thënë fansave se marrëdhënia e tyre ka përfunduar përgjithmonë.

Matthew shfrytëzoi rastin për të mohuar thashethemet se ai e kishte tradhtuar këngëtaren 20-vjeçare, me çiftin që duket se po ndaheshin me marrëdhënie të mira. Duke konfirmuar ndarjen përmes Instagram Story, ai shkroi:

Askush nuk tradhëtoi askënd. Marrëdhëniet mbarojnë. Sa e thjeshtë.

Duke iu referuar akuzave për pabesi, ai tha:

Të krijosh thashetheme dhe të gënjesh në internet është e rrezikshme. Fakti që mijëra njerëz marrin kohë nga dita e tyre për të shkruar gjërat më të neveritshme për dikë që nuk do ta njohin kurrë është gjëja më frikacake që mund të bëjnë. Jetoni jetën tuaj.

Thashethemet qarkulluan se dyshja ishin çift pasi shijuan një sërë takimesh romantike pranverën e kaluar. Fansat e Billie spekuluan se Matthew ishte i dashuri i fshehtë që ajo përmendi në dokumentarin e saj Apple TV+ të vitit 2021 Billie Eilish: The World’s a Little Blurry.

Dyshja ruanin një profil të ulët me marrëdhënien e tyre dhe rrallë merrnin pjesë në ngjarje publike së bashku dhe nuk postuan për njëri-tjetrin në rrjetet sociale. Nuk dihet se si dyshja u njohën fillimisht, por të dy yjet janë nga Los Angeles.