Celebrities Gossip Showbiz

Modelja e njohur Cara Delevingne ‘kryqëzohet’ dhe akuzohet rëndë nga fansat për…

Të dielën modelja e njohur Cara Delevingne mori vëmendjen e të gjithëve në shfaqjen e “Billboard Music Awards 2022” me sjelljen e saj pak të çuditshme si në tapetin e kuq ashtu edhe gjatë ceremonisë aktuale të ndarjes së çmimeve.

Cara mund të shihej në mënyrë të përsëritur në shfaqje ndërsa nxirrte gjuhën jashtë dhe bërtiste në mënyrë të çuditshme. Ajo vrapoi në tapet dhe kapi edhe pjesën e fustanit të Meganit për t’i dhënë fotove më shumë lëvizje. Ndërsa Cara hodhi në ajër një pjesë të fustanit, disa besuan se Megan dukej mjaft e irrituar nga ylli britanik e cila dukej se po i rrëmbente disa nga momentet e saj në tapetin e kuq.

Cara dhe Megan më pas u ulën pranë njëra-tjetrës për shfaqjen, ndërsa Doja Cat zuri vendin përpara tyre. Cara u pa duke ndërprerë një bisedë mes të dyve dhe gjithashtu duke reaguar në mënyrë shumë dramatike kur Megan fitoi çmimin Top Rap Female Artist.

Cara Delevigne trying to kiss Megan Thee Stallion 😵‍💫
byu/aiyshia inFauxmoi

Ndërsa videot e BBMA morën një vëmendje të shtuar në internet, njerëzit filluan të shpërndanin klipe më të vjetra të Cara-s që sillej në mënyrë të ngjashme në ngjarjet e kaluara. Në fillim të këtij muaji, Cara u pa duke u përkulur për të puthur Meganin në një festë pas Met Gala, ndërkohë që Megan vendosi duart mbi supet e Cara-s dhe e shtyu butësisht atë si përgjigje. Në një tjetër video, Cara u pa duke dalë në skenë dhe duke rrëmbyer mikrofonin nga Azealia ndërsa ishte në mes të performancës së këngës së saj “212”.

Modeli i saj i sjelljes me Megan, Doja dhe Azealia ndezi një bisedë më të gjerë që i shtyu njerëzit në internet të akuzonin Cara-n për “fetishizimin e grave me ngjyrë”. Modelja u kritikua për faktin se i bënte vazhdimisht vajzat e tjera që të ndiheshin “të pakëndshme” me mungesën e kufijve dhe respektin për të pasur “hapësirën personale” nga njerëzit e tjerë. Disa të tjerë pretenduan se Cara po shfaqte shenja të përpjekjes për të “ngacmuar” gratë me ngjyrë përmes sjelljes së saj dhe e akuzuan atë edhe për “ngacmim” e yjeve të tjerë.