Celebrities Gossip Showbiz

Ndodhi çfarë ndodhi, Fjolla Morina shfaqet më e lumtur se kurrë krah partnerit të saj!

Para pak ditësh Fjolla Morina ka ‘tronditur rrjetin’ me anë të një video live në Instagram. Këngëtarja ka akuzuar ish- partnerin e saj, Fisnik Sylën se e ka vendosur ai armën në ngjarjen e ndodhur në vitin 2020. Fjolla Morina u arrestua më 19 shtator 2020 kur në çantën e dorës iu gjet një armë zjarri tip pistoletë me 23 fishekë, ndërsa në bagazhin e makinës, një tjetër pistoletë e llojit çakmak. Këngëtarja që është nënë e dy vajzave, po udhëtonte me një automjet “Audi Q7” e tha se arma ishte aksidentalisht në çantën e saj e bëri të ditur se do të apelonte dënimin.

Pra, sipas saj armën e ka vendosur me qëllim hakmarrje, biznesmeni Fisnik Syla. Jo vetëm kaq, por Fjolla (nuk dihet nëse i drejtohet vetëm ish-partnerit), por ka bërë akuzën e fortë se kanë dashur t’i vrasin fëmijën që nuk ka arritur dot të ngrihet në  këmbë nga spitali. Ajo gjithashtu është shprehur se prej tij nuk ka marrë asgjë përveç disa rrobave dhe çantave, pasi shtëpinë e ka të sajën.

Së fundmi bëri thirrje publike portaleve, pasi sipas saj shteti po ‘e sulmon’ dhe ka kërkuar ndihmën e popullit dhe institucioneve të huaja për ta shpëtuar.

E pas gjithë ‘zhurmës’ që krijoi në portale e media, Fjolla na ka bërë ‘sytë zemra’ duke postuar një foto krah partnerit të saj të cilit është siguruar t’i mbulojë portretin dhe duke na treguar se është në një lidhje dhe shumë e lumtur.

Pas këtij rrëfimi tronditës, për herë të parë në një ‘video live’ në Instagram ka reaguar dhe vetë i akuzuari prej saj Fisnik Syla i cili nuk ka zgjedhur t’i përgjigjet sulmeve të ish- partneres së tij, por thjesht i ka injoruar.