Celebrities Music

Pas 5 vitesh ikona e muzikës Adele vendos të rrëfejë gjithçka në intervistën e ‘Vogue’!

Këngët dhe zëri i saj i mrekullueshëm kanë bërë që Adele të fitojë miliona fansa gjatë gjithë këtyre viteve të karrierës së saj. Këngëtarja ka vendosur që të japë intervistën e saj të parë pas pesë vitesh dhe me pak fjalë të qenit Adele është art.

Përshëndetje, unë jam Adele.

Ajo më në fund ka konifirmuar se është kthyer. Kënga e saj më e re e ka një datë lançimi shumë shpejt dhe albumi saj gjithashtu. Bukuroshja është përsëri gati që të bëjë kërdinë me mirëqenien emocionale të saj të pasqyruar në çdo varg të teksteve të këngëve të saj për më shumë se një miliard fansa,  për të dhënë edhe një tjetër valë emocioni dhe ndjenjë që buron nga zemra e saj. Duket sikur ajo është kthyer në kohën e duhur.

Image may contain Human Blonde Teen Kid Child Person Home Decor Clothing and Apparel

Një lidhje me temën e divorcit ku Adele u vendos në qendër të vëmendjes edhe pse në një periudhë pandmie ku çdo gjë mesa dukej kishte një tjetër kuptim ajo ka treguar se :

Unë duhet t’i përkushtohem vërtet vetes tani. 

Kështu që ajo është mirë. Me sa duket, e mbyllur në Kaliforni me djalin e saj, Angelo dhe kafshët e panumërta, stili i saj i prindërimit u përkul si ai i të tjerëve.

Unë do të thoja merre fëmijën tim në ‘Zoom’! është shumë herët për të pasur një ‘spritzer’? Ai thotë që unë dua të jem një YouTuber.Unë jam si, jam personi i gabuar që e them këtë.

Adele është akoma Adele. Ku e gjejmë mbretëreshën 33-vjeçare të zemrës, jo më në ’19’ ose ’21’ ose ’25’.

Më duket se ky album është vetë-shkatërrim, pastaj vetë-reflektim dhe pastaj një lloj vetë-shpengimi. Por ndihem gati. Unë me të vërtetë dua që njerëzit të dëgjojnë anën time të historisë këtë herë. 

Ajo i regjistroi këngët si shumica e albumit, për djalin e saj.

“Djali im ka pasur shumë pyetje. Pyetje vërtet të mira, pyetje vërtet të pafajshme, për të cilat thjesht nuk kam një përgjigje. Si dhe pse nuk mund të jetojmë akoma së bashku? Unë thjesht ndjeva se doja t’i shpjegoja, përmes këtij albumi, kur ai të jetë në të njëzetat ose të tridhjetat, kush jam dhe pse kam zgjedhur vullnetarisht të çmontoj gjithë jetën e tij në kërkim të lumturisë sime që ndonjëherë e bëri atë vërtet të pakënaqur. Dhe kjo është një plagë e vërtetë për mua që nuk e di nëse do të jem ndonjëherë në gjendje ta shëroj. 

Feather coat Helen Yarmak. Satin and tulle mules Giuseppe Zanotti. Whitegold and diamond earrings Suzanne Kalan. Gold...

Ajo shfaq atë kombinim të rrallë të besimit dhe të tronditjes pasi një person që del nga një periudhë e gjatë vetë izolimi nga gjithçka tjetër.

Nuk është se dikush më ka sulmuar por është sikur, unë u largova nga martesa. ‘Be kind to me’. Ishte kënga e parë që shkrova për albumin dhe më pas nuk shkrova asgjë tjetër për gjashtë muaj pasi mendova: ‘Mirë, mirë, i kam thënë të gjitha’.

Ikona e muzikës ka treguar se vitet janë të vështira për tu përmbledhur. Pavarësisht mendimit se Adele Adkins u martua me Simon Konecki, themeluesin e bamirësisë ‘Drop4Drop’, partneri i saj afatgjatë dhe babai i djalit të tyre që tani është gati nëntë vjeç, por më pas ata u ndanë në vitin 2019, duke e finalizuar divorcin e tyre në fillim të këtij viti. Por pothuajse gjithçka që mendojmë se dimë për jetën e Adele, realiteti është krejtësisht i ndryshëm.

Ajo pëlqen të na bëjë që të hamendësojmë. Në shkurt të vitit të kaluar, ajo u filmua në dasmën e shoqes së saj më të mirë duke u thënë mysafirëve:

Prisni albumin tim në shtator! Unë e di isha tretur dhe drejtoja dasmën.

Së shpejti lajmet dolën se ajo ishte gati, por pastaj sigurisht që viti 2020 ndodhi dhe gjithçka u vu në pritje. Megjithatë, materiali burimor kishte ndodhur tashmë.

Supozova se do të ishte për divorcin tim, por nuk ndodhi kështu. Epo ajo këngë padyshim që është.

Embellished silkmix dress and gold and diamond rings Louis Vuitton. Poloneck body Wolford. Tights Falke. Studded...

E shkruar për sulmet e saj të para në takimin pas martesës, dështimet e burrave janë të mëdha. Përtacia, emocionet e errëta, largësia, pasi ajo i lutet subjektit të saj për t’i dhënë asaj pak më shumë respekt.

Jo, por thuaj atë që do të thuash me të vërtetë. Kori është si një gjë reciproke! A mund të imagjinoni çifte që e dëgjojnë atë në makinë? Do të ishte kaq e pakëndshme. Unë mendoj se shumë gra do tëthonë që “Unë kam mbaruar.” Ai padyshim ka të bëjë me gjërat që kanë ndodhur, por unë doja ta vendosja në album për t’i treguar Angelo -s se çfarë pres që ai të trajtojë partnerin e tij, pavarësisht nëse është një grua apo një burrë apo çfarëdo. Pasi kalova një divorc, kërkesat e mia janë shumë të larta. Më duhet të punoj vërtet shumë për të jetuar sipas standardeve të larta të përcaktuara për shkak të edhe të atyre që kanë ndodhur.

Ishte përfundimi më shumë domethënie sesa shpërthimi?

Po. Thjesht nuk ishte, thjesht nuk ishte më e përshtatshme për mua. Nuk doja të përfundoja si shumë njerëz të tjerë që njihja. Unë nuk isha e mjerë, por do të isha e mjerë po të mos e vendosja veten të parën. Por asgjë e keqe apo diçka e tillë nuk ka ndodhur.

E megjithatë:

Ankthi im ishte aq i tmerrshëm, do të harroja atë që kisha ose nuk i kisha thënë Angelos për ndarjen. Padyshim që Simon dhe unë kurrë nuk kemi luftuar për të ose diçka të tillë. Angelo është thjesht si:” Nuk e kuptoj” As unë nuk e kuptoj vërtet. Ka rregulla që krijohen në shoqëri për atë që ndodh dhe nuk ndodh në martesë dhe pas martesës, por unë jam një person shumë kompleks. Unë gjithmonë i kam bërë të ditur se si po ndihesha që në moshë shumë të re, sepse jam ndjerë shumë e mërzitur si një person i rritur.

Ajo e pa efektin në fëmijërinë e saj ku mamaja, Penny Adkins dhe babai Mark Evans i cili vdiq në fillim të këtij viti, u ndanë menjëherë pasi ajo lindi dhe marrëdhënia e saj me babanë e saj u tendos me kalimin e viteve, për ta thënë butë dhe vazhdoi të tregonte se:

Prindërit e mi patjetër ishin të çoroditur. Nuk janë vendime të këqija këto që i rritim fëmijët tanë por janë pavendosmëri. Unë definitivisht kam mësuar shumë mjete në terapinë time, por gjithashtu shkoj me të. E kuptoj që ankthi përkeqësohet kur përpiqem dhe mundohem që të shpëtoj prej tij. Por unë u tmerrova. Njerëzit ishin kudo, duke u përpjekur të merrnin histori, dhe unë thjesht e urreja atë. U turpërova. Isha vërtet e turpëruar. Ajo gjëja e të mos qenit në gjendje që të bëjë që diçka të funksiononte. Ne jemi trajnuar si gra për të vazhduar përpjekjet, madje edhe nga filmat që kemi parë kur ishim të vegjël. Në atë kohë më theu zemrën, por në fakt më duket shumë interesante tani.

Image may contain Magazine Human Person Sunglasses Accessories and Accessory

Los Angelos nuk ka të njëjtën larmi hapësirash si Londra e dashur. A do të interesoheshit të rendisni mënyrat në të cilat zhvendosja në Kaliforni ju ka bërë pak të famshëm dhe a ka ndikuar kjo gjë gjthashtu me humbjen e kilogramëve?

Epo, unë jam në formë dhe ah po unë mendoj se një nga arsyet pse njerëzit humbën komplotin ishte sepse në të vërtetë, ishte thjeshë për një periudhë dyvjeçare. Ishte për shkak të ankthit tim. Duke punuar, thjesht do të ndihesha më mirë. Asnjëherë nuk kishte të bënte me humbjen e peshës, kishte gjithmonë të bënte me pjesën që të bëhesha e fortë dhe t’i jepja vetes sa më shumë kohë çdo ditë pa telefonin tim. Unë u bëra mjaft e varur nga ajo. Unë punoj dy ose tre herë në ditë. Po. Kështu që unë bëj peshat e mia në mëngjes, pastaj zakonisht bëj shëtitje ose bëj boks pasdite, dhe pastaj shkoj dhe bëj kardio gjatë natës. Unë në thelb isha e papunë kur e bëja atë. Dhe e bëj me trajnerë. Kjo nuk mund të bëhet për shumë njerëz por më duhej të bëhesha e varur nga diçka për të marrë mendjen time. Mund të ishte thurje, por në të vërtetë nuk ishte. Njerëzit janë të tronditur sepse nuk e kam ndarë “udhëtimin” tim. Ata janë mësuar me njerëzit që dokumentojnë gjithçka në Instagram, dhe shumica e njerëzve në pozicionin tim do të kishin një marrëveshje të madhe me një markë diete. E bëra për veten time dhe jo për dikë tjetër. Pra, pse do ta ndaja ndonjëherë? Nuk më duket tërheqëse. është trupi im.

Gjithmonë ka pasur një shkallë të çmendur në lidhje me këtë pjesë mbi ju, apo jo?

Njerëzit flasin për trupin tim për 12 vjet. Ata flisnin për këtë para se të humbja peshë. Por po, sido që të jetë, nuk më intereson. Nuk keni nevojë të jeni mbipeshë për të qenë pozitiv në trup, mund të keni çdo formë ose madhësi.

Po në lidhje me ato raporte që thonë se keni bërë dietën ‘Sirtfood’?

Jo, nuk e ka bërë atë. Asnjë agjërim me ndërprerje. Asgjë. Nëse ha diçka më shumë se dikur sepse punoj shumë.

Në lidhje me romancën e re me Rich Paul ajo ka konfirmuar se:

Po, ne jemi bashkë. Ne jemi shumë të lumtur. Unë nuk u tërhoqa në lojën e basketbollit atë natë sepse kjo është linja e tij e punës. Isha si: ‘Do të shkojmë në atë lojë.’

Image may contain Magazine Human and Person

A ndiheni stresuese kur dilni përsëri në publik pas kaq shumë kohësh?

Dikur, por nuk ka qenë këtë herë sepse ai nuk e ka problem. Normalisht, mendoj se kam frikë për këtë sepse është shumë tërheqëse. Vërtetë magjepsëse. Unë takohesha më parë me Rich, por ata e urrenin atë. Ai është i madh. Ai është aq qesharak. Ai është aq i zgjuar, e dini.

Ajo mblodhi disa nga bashkëpunëtorët e saj më të ngushtë, producentin Greg Kurstin, i cili punoi me të në albumin ’25’; krijuesi suprem i hitit pop, Max Martin; dhe e preferuara e saj e re, Inflo, prodhuesi me qendër në Londër i njohur për punën e tij me Little Simz dhe Sault. Ajo madje tërhoqi kompozitorin dhe producentin suedez Ludëig Göransson, i cili fitoi një Çmim Akademie për rezultatin e tij Black Panther dhe ka punuar ngushtë me Childish Gambino. Edhe një herë, megjithatë, për këdo atje që pret atë duet të Beyonce -s ose vargun e Kendrick, nuk ka interpretues të shquar. Ne mund të jetojmë në epokën e bashkëpunimit të peshkut të madh, por kur je një nga peshqit më të mëdhenj të të gjithëve duket se nuk ia vlen kurrë.

Nuk është se nuk dua.Nuk llogaritet. Thjesht nuk ka qenë kurrë e drejtë për ndonjë arsye. 

Ajo ka vazhduar më tej:

Unë definitivisht ndihem sikur kur jeta ime po del jashtë kontrollit unë dua të jem në studio sepse askush nuk mund të më marrë. Unë nuk kam pse të merrem me asnjë çështje, asnjë problem. Unë mendoj se është vetëm më pak. Bota ime po shkatërrohet, duhet të shkoj dhe të shkruaj për të, është më shumë vetëm hapsira ime e sigurt.

Në lidhje me ndarjen ylli 33-vjeçar ka treguar gjithashtu se:

Ne e mbajtëm atë për veten për një kohë shumë të gjatë. Ne duhej të merrnim kohën tonë sepse kishim edhe një fëmijë të përfshirë. Gjithmonë do të ishte si: ‘Ku është Adele? Oh, ajo po punon ‘, ose,’ Ku është Simon? Ai është në Angli.’ Unë do t’i besoja atij me jetën time. Unë jam plotësisht e vetëdijshme për ironinë që kam qenë vajza zemërthyer që gjeti personin e saj, duke qenë në Radio City Music Hall. Unë u rrita. Nuk funksionoi. 

Por shumë gjëra të tjera, ajo arsyetoi, dhe tani ajo do të këndojë edhe për këtë.

Unë definitivisht zgjodha personin e përsosur për të pasur fëmijën tim.