Celebrities Gossip Showbiz

Pas ngjarjes tragjike në koncert, Travis Scott merr këtë vendim!

Vetëm disa ditë pas një incidenti fatal në koncertin e Travis Scott në Astroworld në Hjuston, një burim konfirmon për mediat e huaja se reperi ka anuluar paraqitjen e tij kryesore në festivalin Day N Vegas. Pas tragjedisë shkatërruese në Astroworld, e cila la tetë të vdekur dhe dhjetëra të shtruar në spital, Travis Scott nuk do të dalë më në skenë në festivalin e ardhshëm Day N Vegas.

Travis Scott

Një burim konfirmon për mediat e huaja që Scott, i cili ishte planifikuar të bënte një paraqitje kryesore të shtunën, më 13 nëntor në Las Vegas Festival Grounds, ka anuluar koncertin dhe planifikon të rimbursojë të gjithë pjesëmarrësit e Astroworld. Anulimi vjen vetëm disa ditë pasi tetë pjesëmarrës të koncertit, nga mosha 14 deri në 27 vjeç, u konfirmuan të vdekur nga autoritetet pas një incidenti me viktima masive në atë që supozohej të ishte nata e parë e festivalit të Scott.

Pas incidentit të 5 nëntorit, ngjarja u anulua menjëherë. Në një konferencë për shtyp pas ngjarjes, autoritetet thanë se pak pas orës 21:00 sipas kohës lokale më 5 nëntor, turma filloi të ngjeshej drejt pjesës së përparme të skenës duke shkaktuar panik dhe lëndime. Autoritetet thanë si më poshtë.

Njerëzit filluan të bëhen të pavetëdijshëm dhe kjo krijoi panik shtesë.

Ngjarja e koncertit, e mbajtur në NRG Park të Hjustonit, u vlerësua të kishte pothuajse 50,000 të pranishëm. Policia gjithashtu konfirmoi se njerëzit u shkelën në koncert dhe po përpiqen të zbulojnë se çfarë e shkaktoi rritjen e turmës. Ngjarja mbetet nën hetim. Pas incidentit tragjik, Scott e adresoi këtë çështje në një deklaratë në Twitter.

Jam absolutisht i shkatërruar nga ajo që ndodhi mbrëmë. Lutjet e mia shkojnë për familjet dhe të gjithë ata që u ndikuan nga ajo që ndodhi në Astroworld Festival.