Bota Celebrities Showbiz

Pasi Brad Pitt ushtroi dhunë ndaj Angelina Jolie a do të rihapë hetimet FBI?!

Detaje të reja dalin në dritë nga dyshja e aktorëve Angelina Jolie dhe Brad Pitt. Së fundmi aktorja bukuroshe, Angelina Jolie ka thënë se Brad Pitt e akuzoi atë për “shkatërrimin e kësaj familjeje” gjatë një konfrontimi të ashpër në avionin e tyre privat në vitin 2016, sipas një raporti të FBI-së për incidentin e ndarë me të dyja palët fillimisht në vitin 2017. Raporti, i cili ennde nuk është bërë publik, është siguruar nga NBC News. FBI nuk pritet të rihapë hetimet për Brad Pitt pas publikimit të disa imazheve ku shihen shenjat e dhunës që kishte marrë Angelina Jolie nga aktori gjashtë vite më parë, sipas një miku të aktorit.

Statuti i kufizimeve ka kaluar shumë dhe ata kanë parë të gjithë informacionet. Nuk ka asgjë të re këtu. Në atë kohë ata i morën parasysh të gjitha akuzat e Angelinas dhe nuk ngritën asnjë akuzë. FBI e hetoi plotësisht incidentin, ka zero shanse që ata të rihapin çështjen. E gjithë kjo është një përpjekje e përbashkët për të njollosur Brad.

Miku theksoi se, megjithëse Jolie tregoi të njëjtat detaje nga raporti i FBI-së në çështjen e saj të vazhdueshme kundër Pitt, një gjykatës ende i dha Pitt kujdestarinë 50/50 të fëmijëve të tyre. Fituesja e ‘Oscar’, 47 vjeçe, pohoi në FBI në vitin 2016 se bashkëshorti i saj i atëhershëm Pitt, 58 vjeç, e la atë të mavijosur pasi e shtyu në bordin e një avioni privat, duke i lënë gjashtë fëmijët e tyre jashtëzakonisht të mërzitur. Miku i tha Page Six se Jolie i referoi veprimet e supozuara të yllit në aeroplan te gjyqtari që mbikëqyrte çështjen e kujdestarisë së tyre.

Pretendimet e Angelinas u ngritën në të paktën dy kontekste të ndryshme ligjore: incidenti në aeroplan dhe më pas përsëri gjatë një gjyqi. Në një rast, nuk kishte asnjë akuzë dhe në një tjetër, Brad iu dha paraburgimi 50/50.

Dyshja e njohur kanë qenë në luftë për gjashtë fëmijët e tyre për gjashtë vitet e fundit, që kur Jolie paraqiti kërkesën për divorc në shtator 2016. Edhe pse zyrtarisht janë divorcuar, aktorët janë ende të përfshirë në një mosmarrëveshje për kujdestarinë mbi fëmijët e tyre të mitur: Zahara, Shiloh, binjakët Vivienne dhe Knox, djemtë Maddox dhe Pax.