Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Pavarësisht se të gjithë i janë vënë kundër, Alec Baldwin vazhdon ta mbështesë regjisorin e njohur!

Alec Baldwin do të shfaqet drejtpërdrejt në Instagram me Woody Allen. Aktori 64-vjeçar zbuloi të dielën se do të ulet me regjisorin 86 vjeç, drejtpërdrejt në platformën e mediave sociale të martën në orën 10:30. Në njoftimin e tij video, Baldwin – i cili ka bërë filmat “Alice” (1990), “To Rome with Love” (2012) dhe “Blue Jasmine” (2013) me Allen, mban një kopje të librit të Allenit Zero Gravity përpara se të thotë:

Unë do të jem duke bërë një Instagram Live me Woody Allen, të cilin e dua. Të dua, Woody.

Baldwin shkroi në postimin e tij se:

Më lejoni ta nis këtë duke thënë se kam zero interes për gjykimet dhe postimet e ndokujt këtu. Unë jam padyshim dikush që kam grupin tim dhe nuk do të mundin që të më interesojnë sadopak spekulimet e dikujt tjetër. Nëse besoni se një provë duhet të kryhet përmes një dokumentari të HBO-së, kjo është çështja juaj.

Intervista e tij e ardhshme vjen tetë vjet pasi vajza e Allen, Dylan Farrow, detajoi akuzat për ngacmim kundër babait të saj në një shkrim të New York Times, duke pretenduar se ai e kishte sulmuar seksualisht kur ajo ishte 7 vjeç. Megjithëse Allen ka ruajtur pafajësinë e saj gjatë viteve, akuzat e Dylan u rishfaqën në mes të lëvizjes #MeToo, dhe publiku që atëherë e ka mbajtur Allen në më shumë vëmendje se kurrë më parë. Një dokumentar i fundit i HBO-së i titulluar Allen v. Farrow  rrëfeu akuzat për abuzim seksual, duke shfaqur intervista me Dylan, e cila tani është 36 vjeç e më shumë e përfshirë.

Allen i ka mohuar prej kohësh akuzat, të cilat u shfaqën për herë të parë gjatë ndarjes së tij shpërthyese të vitit 1992 nga Mia Farrow. Allen nuk u akuzua, megjithëse një prokuror i Konektikatit tha se kishte arsye të mundshme për një çështje penale. Gjithashtu gjatë një interviste në vitin 2020 që u publikua në Paramount+ në mars, ai u shpreh se:

Është kaq absurde, dhe megjithatë shpifja ka mbetur. Dhe ata ende preferojnë t’i përmbahen nëse jo nocionit që kam ngacmuar Dylanin, mundësinë që unë e kam ngacmuar atë. Asgjë që kam bërë ndonjëherë me Dylanin në jetën time nuk mund të keqinterpretohet si kjo.

Në janar 2018, Baldwin i quajti kritikat ndaj Allen-it mbi akuzat e gjata të abuzimit seksual “të padrejta dhe të trishtueshme”. Aktori iu referua edhe listës së gjatë të ish-bashkëpunëtorëve që kanë denoncuar regjisorin dhe janë zotuar se nuk do të punojnë më me të.