Celebrities Gossip Showbiz

“Për djalin që më theu zemrën…”/Një rrëfim emocionues si kurrë më parë i Ava Max!

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Ava Max, ka pozuar së fundmi për kopertinën e revistës “Maxim”. Artistja ka bërë një rrëfim për muzikën, familjen, jetën e po ashtu edhe të kaluarën. Ava ka folur për mënyrën se si i realizon projektet dhe se nga e merr inspirimin. Max ndërkaq na tregon pak më shumë për këngën e saj të fundit “Million Dollar Baby”:

Ka të bëjë me mua dhe se si unë ndihmoj veten, të mos mbështetem te dikush tjetër për të zgjidhur problemet e mia dhe të jem drita ime në errësirë. Kjo është një pjesë e madhe e albumit. Ndjehem sikur isha ende duke kaluar në atë që jam tani për këtë album. Ishte për djalin që më theu zemrën.

“Maybe you are the problem” ka të bëjë me një djalë që e bën të dashurën e tij të hamendësojë se çfarë po bën gabim në marrëdhënien e tyre. Edhe pse nuk është etiketuar në mënyrë eksplicite, është një pjesë shoqëruese e këngës që e bëri të famshme Ava-n, “Sweet but Psycho” e 2018-ës nga albumi i saj i parë, “Heaven and Hell”.

Ka të bëjë me atë se si burrat mund t’i nxisin gratë që të mendojnë se janë të çmendura kur në realitet ato thjesht po shprehin emocionet e tyre.

Ava përfundoi duke u shkolluar nga prindërit e saj, emigrantë shqiptarë që luftuan për të bërë një jetë të mirë për të dhe vëllanë e saj të madh. Nëna e saj, Andrea, është një soprano e operës dhe babai i saj, Paul, një pianist.

Ishte në gjakun tim të isha në skenë. Ishte diçka që e dija se duhej të bëja. Nëna ime zbriste poshtë dhe këndonte me mua dhe më tregonte disa gjëra dhe më ndihmoi të bëhesha këngëtarja që jam sot.

Bukuroshja foli edhe për yjet e tjera me origjinë shqiptare si Dua Lipa, Rita Ora dhe Bebe Rexha.

Ato janë të gjitha shumë të talentuara por unë mund të flas vetëm për veten time, duke parë prindërit e mi duke luftuar më bëri të mendoj, si e bënë prindërit e mi? Fama nuk është për mua. Nëse mund të shkoj një fundjavë larg, për të mos menduar për Ava Max, e bëj! Nëse fama nuk do të ekzistonte, mendoj se do të isha më e lumtur.

Artistja, emri i vërtetë i së cilës është Amanda Koçi, iu është përgjigjur së fundmi 22 pyetjeve nga kanali MTV, në një rubrikë të quajtur ‘22 Questions for the 2022 Video Music Awards’. Mes të tjerash, 28-vjeçarja u pyet për ritualin e saj të përhershëm para se të ngjitet në skenë, para çdo performance.