Botë e Çuditshme Food & Drink

Restorantet që e çuan shërbimin e ushqimit në një tjetër nivel!

Të shkuarit në një restorant është një aktivitet që na bën të ndihemi të përkëdhelur. Njerëzit e tjerë po gatuajnë për ne dhe ne thjesht mund të relaksohemi dhe të shijojmë vaktin tonë të preferuar me njerëzit tanë të preferuar.

Ndërkaq, ju rikujtojmë se një zinxhir restorantesh me bazë në Kaliforni po u ofron klientëve hamburgera falas për një vit por kjo vetëm me një kusht. Nëse doni të ushqeheni pa pagesë për 365 ditë të vitit, atëherë nuk duhet të nguroni të bëni tatuazhe hamburgerin që mban emrin e restorantit.

Ndonjëherë, krijimtaria e stafit mund të shkojë më larg sesa mendonim se ishte e mundur. A keni dashur ndonjëherë të hani nga kutia e këpucëve apo edhe më mirë, nga një këpucë? Dhe për t’i shtuar të gjitha, paguani para të mëdha për të?

Njihuni me format më të pazakonta të shërbimit të ushqimit:

Koktejl në një vaskë me rosë gome.

Salca po pikonte nga vrimat.

Tacos të varura si rroba.

A jeni e sigurt se si të pini nga kjo gjëja?

“Churro” në këpucë.

Vetëm një hamburger në një kamion.

Nuk më shqetësonte mungesa e pjatave me këto kroketa të shijshme.

Qofte Hollandeze të skuqura me vezë.

Djathi i pjekur në skarë i djalit tim erdhi në një tas që zakonisht ushqehen qentë.

Ushqimi që shërbehet në kutitë e këpucëve.

Supë në një guaskë.

Bibliotekë me sanduiç dhe ëmbëlsira.

Sallatë ‘Çezar’ apo pemë Krishtlindjesh?

Ndërkaq, nëse keni shkuar ndonjëherë në një restorant dhe keni marrë një racion të vogël të ushqimit për fat të mirë, ka arsye interesante për këtë.