Celebrities Film & Tv Showbiz

Rikthehen në transmetim shfaqjet e mbrëmjeve vonë!

Shfaqjet e mbrëmjeve vonë (late-night shows) u kthyen në transmetim të hënën, pesë muaj pasi prodhimi u ndal për shkak të grevës së shkrimtarëve. Prezzantuesi i CBS “Late Night”, Stephen Colbert në monologun e tij të hapjes, tha:

Ndihem mirë që jam kthyer këtu me të gjithë ju përsëri në Teatrin Ed Sullivan sepse pas muajve të parë të grevës.

Colbert më pas u përqendrua për të trajtuar një temë të njohur në emisionin e tij, politikën.

Ka kaluar një kohë e gjatë që nga shfaqja jonë e fundit. Ne shikuam kalendarin sot dhe besojmë se kemi qenë jashtë transmetimit për 154 aktakuza. Ishte një verë e çmendur. Ishte e mbushur me ngjarje!

“Tonight Show’s” Jimmy Fallon kishte gjithashtu disa zëra politikë.

Jam shumë i emocionuar që jam këtu. Unë jam më i emocionuar se një djalë që sheh “Beetlejuice” me Lauren Boebert. Jam shumë i lumtur që të gjithë shkrimtarët më në fund arritën marrëveshjen e tyre të drejtë që e meritojnë. Duhet t’ua dorëzosh atyre, vetëm shkrimtarët do ta kalonin gjithë verën duke luftuar për t’u kthyer në zyrë. ‘Çfarë duam ne? Për t’u kthyer brenda.  Kam pasur shumë kohë për t’u ulur dhe për të menduar, dhe kuptova se sa mirënjohës jam për gjithë këtë dhe për këtë shfaqje. Unë me të vërtetë jam. Më pëlqen shumë kjo punë, më pëlqen ta bëj, më pëlqen të tregoj shaka, më pëlqen të intervistoj njerëz, më pëlqen t’ju bëj të qeshni. Jam vërtet me fat që kam këtë shfaqje dhe dua t’ju falënderoj të gjithëve që më mbështetët dhe zgjodhët të më keni në dhomat e gjumit gjatë natës. Kjo është ajo që më pëlqen të bëj dhe dua ta bëj për një kohë të gjatë. Faleminderit ekuipazhit tonë, stafit tonë, shkrimtarëve tanë tani janë kthyer në ndërtesë dhe ne do të bëjmë disa shfaqje argëtuese.

Ndërkohë Jimmy Kimmel hapi emisionin e tij “Jimmy Kimmel Live!” me yllin e “Terminator”, Arnold Schwarzenegger, si të ftuarin e tij. Kimmel, gjatë monologut të tij, tha:

Në rast se keni harruar emri im është Jimmy. Unë isha jashtë transmetimit pesë muaj. Ne jemi shkëputur për kaq shumë kohë. Tani jemi sërish këtu!