Celebrities Magazine

Romanca përrallore e JLo me Ben Affleck që mund të rrëzojë karrierën e saj!

Pajtimi i Jennifer Affleck dhe Ben Affleck u zyrtarizua në dasmën e tyre në vitin 2022 – rreth 18 vjet pasi ata ndërprenë fejesën e tyre – për të dhënë një histori romantike dhe zemërthyerjeje një fund përrallor të denjë për një film hollivudian.

Por vetëm pak muaj më vonë, duket se romanca e tyre nuk është më në baza të forta dhe, pas një sërë thashethemesh, burime pranë çiftit pohojnë se “nuk ka se si të funksionojë në planin afatgjatë”. Për momentin, çifti po hesht për statusin e martesës së tyre, por Lopez, 54 vjeç, tashmë i është dashur të mbyllë gojën e gazetarëve të cilët vazhdimisht e kanë inatosur për divorcin e saj të përfolur me Affleck, 51, gjatë turneut promovues për filmin e saj. Atlas’, në maj.

Këngëtarja gjithashtu duhej të anulonte turneun e saj ‘This Is Me’ mes spekulimeve se ajo dhe Beni më në fund ishin ndarë:

Unë jam plotësisht e thyer dhe e shkatërruar për t’i zhgënjyer.

Por duket se kriza e martesës po e zvarrit karrierën e suksesshme të JLo-së nga një shkëmb.

Rënia e perandorisë së JLo-së

Në sfond, turneu është rrënuar nga raportet për shitje të dobëta dhe, sipas Forbes, shumica e shfaqjeve do të ishin në vende kryesisht bosh në disa qytete. Fillimisht, turneu ishte për të promovuar albumin e saj të fundit, por ai solli shitjet prej vetëm 14,000 në javën e tij debutuese. Sipas publicistit Edward Hopkins, anulimi i turneut është “thjesht tregues i gjendjes së marrëdhënies”, ndërsa dokumentari i saj i vetëfinancuar është një shembull tjetër i dështimeve të saj.

Lopez investoi 20 milionë dollarë nga paratë e saj për prodhimin e filmit, vetëm për të tërhequr kritika të tilla si ‘jashtë kontaktit’ dhe ‘delusional’. Aktualisht, filmi ka një vlerësim prej vetëm 4.2/10 yje në IMDb. Psikologu Jo Hemmings beson se JLo dhe Ben janë në një “fazë vendimtare” në martesën e tyre:

Ashtu si shumë çifte që kthehen së bashku për herë të dytë, mbijetesa e marrëdhënies së tyre varet nga vendosja e kufijve, kujtimi i tyre dhe ruajtja e tyre. Ata janë në një pikë të brishtë, por të shpëtuar në marrëdhënien e tyre, por duhet të përmbahen nga postimi i çdo informacioni në mediat sociale.