Celebrities Gossip Magazine Music Showbiz

Shawn Mendes dhe Camila Cabello shihen ‘dorë për dore’ në New York pas Coachella-s!

Një tjetër “Summer of Love” është në horizont. Shawn Mendes dhe Camila Cabello u panë të kapur për dore të martën pasi ndezën thashethemet se ata kanë pajtuar romancën e tyre. Dyshja ecën dorë për dore në qytetin e Nju Jorkut pasi këngëtari i “In My Blood” mori një kafe. Mendes, 24 vjeç, tregoi bicepsin dhe tatuazhet e tij me një bluzë gri, xhinse të lehta dhe atlete të bardha, ndërsa këngëtarja e “Havana”, 26 vjeçe, kishte veshur një xhaketë lëkure të zezë mbi një këmishë të bardhë të prerë, pantallona xhins të lirshme dhe këpucë të zeza.

Dalja vjen një muaj pasi bashkëpunëtorët e “Señorita” u ribashkuan në Festivalin e Muzikës dhe Arteve në Coachella Valley 2023, ku fansat i kapën në video. Ndërsa një burim i tha Page Six ekskluzivisht në prill se Mendes dhe Cabello “nuk ishin përsëri bashkë”, por thjesht “miq me shumë dashuri dhe histori mes tyre”, një burim i dytë ndau se yjet “po kënaqeshin duke u ritakuar”.

Këngëtarët e “I Know What You Did Last Summer” që atëherë janë parë duke u shoqëruar shumë herë, duke përfshirë në shtëpinë e Mendes në Los Anxhelos dhe një shfaqje komedi. Përveç kësaj, Cabello ngacmoi me një këngë të titulluar “June Gloom” në Instagram me tekst të frymëzuar në dukje nga i dashuri i saj përsëri:

A po vjen në Coachella? / Nëse nuk e bën, është sido që të jetë / Nëse e bën, zemër, do të jetë gjithçka për të cilën mendoj.

Megjithatë, asnjëri nuk ka trajtuar drejtpërdrejt statusin aktual të marrëdhënies së tyre. Të nominuarit për Grammy më parë kanë qenë në një marrëdhënie nga korriku 2019 deri në nëntor 2021.