Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Sydney Sweeney zëvendëson Taylor Swift në një serial të ri Marvel!

Aktorja e njohur Sydney Sweeney, është zgjedhur për të portretizuar Blonde Phantom në një serial të ri Marvel për Disney+, duke zëvendësuar këngëtaren Taylor Swift, e cila fillimisht u konsiderua për këtë rol. Shfaqja televizive, e prodhuar nga Scarlett Johansson, do të fokusohet në heroinën e viteve 1950 Louise Grant.

Ky personazh, i krijuar nga Stan Lee dhe Syd Shores në vitin 1946, është një luftëtare dhe detektive, e cila ndihmon fshehurazi shefin e saj në luftimin e krimit. Personazhi i Blonde Phantom u shfaq për herë të parë në numrin 11 të ‘All Select Comics’. Louise Grant, identiteti i vërtetë i Blonde Phantom, ishte sekretarja e një hetuesi privat.

Shfaqja e Disney+ synon të ringjallë thelbin e këtij personazhi klasik, duke e përshtatur atë për brezat e rinj, duke i qëndruar besnike origjinës së saj të librit komik. Seriali do të prodhohet nga Scarlett Johansson, e cila më parë luajti Black Widow në Marvel Cinematic Universe.

Rikujtojmë se qëkur “Euphoria” u transmetua për herë të parë në vitin 2019, Zendaya dhe Sydney Sweeney kanë pasur sukses të jashtëzakonshëm, duke e forcuar ngadalë statusin e tyre si dy nga aktoret e reja më të përfolura në Hollywood. Ndërsa Zendaya ishte ylli kryesor i shfaqjes kur u shfaq për herë të parë në ekranet në HBO, Sweeney, është bërë shpejt po aq një emër i njohur, pasi luajti në një mori filmash dhe shfaqjesh televizive në vitet pasuese.

Por, kur vjen puna për të vendosur veten si zonjat kryesore të industrisë, ekspertët kanë vënë në dukje se dyshja duket se po marrin qasje dukshëm të ndryshme dhe Zendaya mund të përfundojë duke shijuar ‘jetëgjatësi më të madhe të Tinsel Town’. Zendaya ka shijuar sukses të jashtëzakonshëm pasi e forcon statusin e saj si zonja kryesore e Hollivudit. Aktorja amerikane ishte një yll i kanalit “Disney” dhe që atëherë ajo ka vazhduar të shfaqet në ekskluzivitete të suksesshme, duke përfshirë “Spider-Man: Homecoming dhe Dune”.