Celebrities Music Showbiz

Taylor Swift dhe Ice Spice publikojnë videon ‘Karma’ pas performancës në shfaqjen e New Jersey!

Adhuruesit e Taylor Swift dhe/ose Ice Spice në New Jersey kishin të ngjarë të mendonin se kishin grumbulluar një karmë të mirë të tyren, të paktën ata që ia dolën të merrnin biletat për shfaqjen e së premtes në MetLife Stadium – si dyshja e papritur dinamike i dha audiencës dy doza “Karma” në fund të setit të gjatë të Swift.

Njëra ishte në formën e premierës së videos së këngës, e cila doli në botë jo shumë më vonë, duke u përkulur në platforma të ndryshme në mesnatën ET. Tjetra ishte një performancë e parë live e duetit, pasi reperi i njohur i remiksit doli në skenë për t’u bashkuar me titullarin e “Karma”, e cila i ka dhënë fund koncerteve të Swift çdo natë që nga fillimi i turneut Eras në prill.


Videoja muzikore për bashkëpunimin, e ngacmuar shumë, por nuk u njoftua nga Swift derisa ajo e zyrtarizoi me turmën e stadiumit MetLife të premten në mbrëmje, është e mbushur me efekte dixhitale nga fillimi në fund dhe përfshin shumë imazhe kozmike ose qiellore.

Në fillimin e vitit, kur sapo isha duke u stërvitur për këtë turne… më kontaktoi Ice Spice. Ajo dërgoi një shënim: “Nëse do të doje të bësh ndonjëherë një bashkëpunim, do të doja ta bëja.” Ajo që ajo nuk e dinte në atë kohë është se kur isha transmetuar për turneun, po dëgjoja shumë ekskluzivisht vetëm muzika e saj… Unë po hyja në zonë për të bërë turne për shkak të saj. Dhe kështu thashë, ‘Absolutisht, kur mund ta bësh?’ … Dhe kur shkuam në studio, unë jo vetëm që rashë në dashuri me të, por vendosa se ajo është e gjithë e ardhmja… Kam qenë rreth shumë artistëve që janë duke filluar, por kurrë nuk kam qenë pranë dikujt që është aq i përgatitur dhe kurioz dhe i fokusuar në atë që ajo dëshiron.

Publikimi mbarëbotëror i videoklipit pasoi 24 orë debutimi audio i remiksit “Karma”. Ai shfaqet në dy edicione të reja luksoze të albumit “Midnights”. Njëra është “Midnights (Edicioni i Til Dawn), një version dixhital që doli në mesnatën e së enjtes mbrëma. Tjetri është “Midnights (Edicioni i Natës vonë), një version pothuajse identik – me përjashtim të një kënge shumë të rëndësishme që u mbyll – që u publikua si një CD në stendat e mallrave në MetLife Stadium të premten pasdite, e ndjekur nga një 24-orëshe. -Vetëm publikim dixhital që fillon të premten mbrëma në dyqanin në internet të Swift.