Celebrities Gossip Music Showbiz

U frymëzua nga veprimi i Taylor Swift/ Ikona e muzikës Snoop Dogg do të risjellë edhe njëherë…

Snoop Dogg po ngacmon fansat me një “Snoop’s Version” të disa prej hiteve të tij më të mëdha. I nominuari 17 herë për çmimin Grammy, 50 vjeç, e vlerësoi këngëaren Taylor Swift për frymëzimin për të rinovuar albumin e tij debutues të vitit 1993, “Doggystyle” teksa u shfaq të mërkurën në Full Send Podcast.

Ajo nuk është aspak një artiste e vjetër. Ajo është mjaft e re. Çfarë bëri ajo? Ajo e rinovoi albumin e saj. Pse? Sepse ajo nuk po bënte të ardhura nga ai album. Pse e ribëri albumin e saj? Sepse ajo nuk mund të merrte financa, kështu që ajo e riprodhoi albumin e saj si një mënyrë për të rimarrë diçka. Unë do ta bëj këtë për fansat e mi , dhe ata do të më mbështesin, sepse ata janë mbështetësit e mi dhe kjo është muzika ime. Unë duhet të fitoj para nga projekti im kur t’i ta blesh atë.

Ai tregoi se ka zhvilluar një bisedë me një nga bashkëpunëtorët e tij rreth rishikimit të mundësisë për të risjellë edhe njëherë krijimet e tij hit, por ai shpjegoi se ‘Doggystyle’ nuk është lloji i albumit që mund të rinovohet me të njëjtën cilësi si origjinali.

Snoop bleu më parë “Death Row Records” në shkurt, gati 30 vjet pasi ai publikoi “Doggystyle” përmes këtij ‘label’-i. Muajin pasues, ai hoqi të gjitha publikimet e Death Row nga platformat e transmetimit dixhital dhe njoftoi planet për të nisur shërbimin e tij unik të transmetimit ku muzika do të jetë e disponueshme për t’u blerë si NFT, për Billboard.

Gjëja e parë që bëra ishte të rrëmbeja të gjithë muzikën nga ato platforma të njohura tradicionalisht për njerëzit, sepse ato platforma nuk paguajnë,” tha Snoop së fundmi për podcastin Drink Champs. “Dhe ato platforma marrin miliona e miliona e miliona transmetime dhe askush nuk paguhet përveç kompanive diskografike. Pra, ajo që doja të bëja ishte të rrëmbeja muzikën time, të krijoja një platformë që është diçka e ngjashme me Amazon, Netflix, Hulu. Do të jetë një aplikacion Death Row. Dhe pastaj muzika, ndërkohë, do të jetojë në metaverse.