Celebrities Gossip Showbiz

U ribashkuan pas 20 vjetësh, Jennifer Lopez rrëfehet për dashurinë e jetës së saj, Ben Affleck!

Së fundmi, diva e muzikës pop Jennifer Lopez ka rrëfyer gjithçka për martesën e saj në një intervistë me revistën ‘Vogue’. Këngëtarja 53-vjeçare u martua me regjisorin e njohur Ben Affleck në Las Vegas në korrik. J.Lo zbuloi se ajo është krenare që ka marrë mbiemrin e burrit të saj.

Njerëzit ende do të më quajnë Jennifer Lopez. Por emri im ligjor do të jetë zonja Affleck, ne jemi burrë e grua. Unë jam krenare për këtë. Nuk mendoj se është problem. Ndjehet sikur është një lëvizje e fuqishme, e dini çfarë dua të them? Unë kam shumë kontroll mbi jetën dhe fatin tim dhe ndihem e fuqizuar si grua dhe si person. Por nëse doni të dini se si ndihem unë për këtë, ndihem sikur është diçka romantike. Ajo mbart ende traditë dhe romancë tek unë dhe ndoshta unë jam thjesht një vajzë e tillë.

Çifti u takua fillimisht midis viteve 2002 dhe 2004 dhe gjatë ndarjes së tyre 20-vjeçare Ben u martua me Jennifer Garner, me të cilën ka tre fëmijë. Ndërkohë, Jennifer u martua me Marc Anthony në 2005 dhe tre vjet më vonë ata mirëpritën binjakët Emme dhe Max. Ata u divorcuan më pas në 2014.

Pavarësisht se çifti po përballet me ulje-ngritjet e tyre dhe një ndarje prej 20 vitesh, Jennifer këmbëngul se nuk është penduar kur bëhet fjalë për historinë e tyre jokonvencionale të dashurisë.

Ne ishim kaq të rinj dhe kaq të dashuruar në atë kohë, me të vërtetë shumë të shkujdesur, pa fëmijë, pa lidhje. Ne thjesht po jetonim jetën tonë, duke qenë të lumtur. Nuk dukej sikur kishim nevojë të fshiheshim nga askush ose të ishim vërtet të matur. Kishte shumë njerëz që nuk donin të ishim bashkë, njerëz që mendonin se unë nuk isha personi i duhur për të.

Megjithatë, ajo rrëfeu se fillimisht kishte dyshimet e saj kur ishte fjala për rindezjen e marrëdhënies së tyre, duke rrëfyer se mendonte ‘A ekziston dashuria? A është e vërtetë?’.

Natyrisht që ne nuk po përpiqeshim të dilnim në publik. Por kurrë nuk iu shmanga faktit që për mua, gjithmonë e ndjeja se kishte një dashuri të vërtetë mes nesh. Njerëzit e dinë se ai ishte një person shumë, shumë i veçantë në jetën time. Kur u rilidhëm, ato ndjenja për mua ishin ende shumë reale. Ne të dy, humbëm njëri-tjetrin dhe e gjetëm njëri-tjetrin. Gjithçka që kemi dashur ishte të vinim në një vend paqeje në jetën tonë, ku ne vërtet ndjenim atë lloj dashurie që ndien kur jeni shumë i ri dhe pyesni veten nëse mund ta keni përsëri.

Një nga sfidat me të cilat u përball çifti ishte integrimi i familjes së tyre të përzier në mënyrë harmonike.

Tranzicioni është një proces që duhet trajtuar me kaq shumë kujdes. Fëmijët tanë kanë shumë ndjenja. Ata janë adoleshentë. Por deri tani po shkon vërtet mirë.

Rikujtojmë, se Lopez ka vendosur pikat mbi ‘i’ në lidhje me thashethemet për një ndarje të mundshme me Ben pasi u shfaq në rrjetet sociale për të festuar përvjetorin e një albumi veçanërisht të veçantë.