Celebrities Fashion Film & Tv Lifestyle Magazine Showbiz

Yjet e famshëm të veshur më mirë në tapetin e kuq të Grammy 2023!

Tapeti i kuq i çmimeve Grammy njihet për modën më të rrezikshme dhe emrat më të mëdhenj të industrisë muzikore eksperimentuan në çdo lloj mënyre për tu cilësuar si të veshurit më të mirë gjatë mbrëmjes. Ndërsa ceremonia u kthye në shtëpinë e saj të zakonshme në Los Anxhelos, për herë të parë që nga viti 2020, yjet arritën me silueta dramatike dhe zgjedhje me ngjyra të larta përpara ngjarjes vjetore.

Ndër pamjet më tërheqëse ishte fustani skulpturor blu elektrik i Cardi B nga stilisti indian Gaurav Gupta, i cili bëri debutimin e tij në Javën e Modës së Lartë në Paris pak më shumë se një javë më parë. Lizzo mahniti gjithashtu me një pelerinë dramatike të “Dolce & Gabbana”, të stolisur me lule me ngjyra. Kim Petras dhe Sam Smith mbërritën të veshur tërësisht me të kuqe. Kapela e sipërme dhe pelerina e Smith ishin vetëm disa nga aksesorët argëtues të mbrëmjes.

Asnjë nuancë e vetme nuk sundoi natën, megjithëse një numër i dukshëm i të pranishmëve mahnitën në rozë. Bebe Rexha veshi një fustan “Moschino”. Kishte gjithashtu shumë kristale dhe diamant të rremë të ekspozuar. Taylor Swift kishte veshur një bluzë të ndezur me dy pjesë nga Roberto Cavalli, ndërsa Harry Styles i shmangu veshjet zyrtare në favor të një kostumi verbues “EgonLab” të zbukuruar me kristale “Swarovski”. Më poshtë do të listojmë personazhet e famshëm, që u veshën më mirë në Grammy.

Annita

Cardi B

Harry Styles

Busta Rhymes dhe Queen Latifah

Lil Uzi Vert

Kim Petras dhe Sam Smith

Machine Gun Kelly dhe Megan Fox

Lizzo

Olivia Rodrigo

Måneskin

Pharrell Williams

Miguel

Bebe Rexha