Celebrities Film & Tv

Zgjedhja e James Bond-it të ri, cilësohet si një betejë e hapur mes këtyre aktorëve!

Beteja për të zëvendësuar Daniel Craig si James Bond është ‘e hapur’, sipas shefit të “MGM”, Pamela Abdy. Ajo shërben si Presidente e ‘Motion Pictures’ në “MGM”. Abdy ka zbuluar se studioja ka pasur disa biseda paraprake me producentët e ‘007’, Barbara Broccoli dhe Michael G Wilson për pjesë se kush do të zëvendësojë Daniel Craig, i cili luajti rolin e fundit të tij si James Bond në filmin ‘No Time To Die’.

Idris Elba është raportuar si një ”007′ i mundshëm, por kohët e fundit u raportua se ylli i njohur ishte në menduar se do të luante një rol tjetër po në rrjedhën e James Bond-it. Një burim i tha gazetës ‘The Sun’se:

Idris ka pasur bisedime jozyrtare me studion dhe i është thënë se ka një rol në filmin e ardhshëm të Bond-it për të, nëse ai e dëshiron atë sigurisht. Ai nuk do të jetë personazhi i titullit, por ata e njohin respektin që ai urdhëron dhe duan të punojnë me të në një personazh krejtësisht origjinal për kastin e ardhshëm. Është ende shumë herët për bisedat, por, deri më tani, duket se do të ishte roli i një keqbërësi.

Idris më herët ka thënë se do ta provonte shansin për të luajtur Bond, por ai do të shqetësohej se reagimi i publikut do të fokusohej në përkatësinë e tij etnike dhe jo në aftësinë e tij.

Të shumtë janë aktorët e tjerë të cilët janë përfolur se do të jenë në garë për të marë rolin e madh, megjithëse është e paqartë se sa të vërteta janë këto thashetheme. Gjithashtu thuhet se edhe Tom Hardy mund të jetë i gatshëm për këtë rol.

Nuk mund të përjashtohet as Regé-Jean Page i ‘Bridgerton’ dhe Lashana Lynch, të cilët luajtën një rol të madh në filmin e fundit të James Bond.