Fashion Lifestyle

5 mënyra për të veshur xhinsin e bardhë…

Kur është e bardhë, origjina utilitare e xhinseve merr një ‘fytyrë’ të re. Aq i freskët dhe i pastër sa një gotë me ujë të freskët në një ditë të nxehtë, xhinsi i bardhë ja vlen të vishet. Georgina Lucas përmbledh pesë mënyra të thjeshta për ta veshur atë:

1.Me të bardha nga koka te këmbët

Kur dielli shkëlqen, nuk ka asgjë më të këndshme se e bardha nga koka te këmbët. Dhe mund të mbështeteni te Goldsign i LA për t’i nisur gjërat me një palë xhinse të përsosura, të drejta, në material pambuku organik. Më pas, gjithçka që ju nevojitet për të zbukuruar xhinsin e rehatshëm është një këmishë klasike nga Nili Lotan, me një shtrirje të gjerë. Më pas, kombinojini me këpucët “Maysale 50” në një ngjyrë jeshile të ndezur. Së fundmi, bizhuteritë prej ari janë një kombinim ëndrrash, ndaj përfundoni me dizajnin e Foundrae.

2.Stili i përshtatur

Ndryshoni stilin këtë sezon duke ndërruar xhinset blu me të bardha, siç është stili i ri nga Totême. Xhins i zbardhur është përshtatja perfekte dhe një këmishë me stampa mëndafshi Etro është një zgjedhje elegante. Marka daneze By Malene Birger shkëlqen dhe xhaketa sportive ‘Rosettan’ në një përzierje pambuku me teksturë është një shembull i shkëlqyeshëm. Përfundojeni me çantën ‘Blondie’ të Gucci.

3.Njëngjyrëshe moderne

Shikoni Loewe për një zgjedhje të përjetshme. Detajet klasike (butonat, qepjet, xhepat) kompensohen me një kthesë të gjallë të Paula’s Ibiza nëpërmjet një paneli të pasmë të qëndisur. Vishini me pantallonat e zeza të prera bukur me përzierje mëndafshi të The Row. Kombinojini me syzet e diellit të Saint Laurent të cilat sjellin një nuancë magjepsëse të cilësisë së mirë në këtë pamje njëngjyrëshe.

4.Me vija klasike

Xhinset e bardha e të gjera, të kombinuara me një këmishë me vija ju bën të dukeni super stil. Plotësojeni pamjen me një çantë të zezë të lëmuar. “Le Papa” i Alaïa-s mishëron luksin e fshehtë.

5.Në pushime

Po shkon drejt brigjeve të largëta? Bëjeni si vitet ’90 dhe vishni një palë pantallona të shkurtra xhins të bardhë. Re/Done mund të mbështetet për pantallona të shkurtra të veshura bukur si përshembull stili i tij me bel të lartë me një prerje të këndshme. Për ditët e ngrohta, zgjidhni një këmishë me mëngë të shkurtra për shembull, dizajni i tipit “Tibi”. Shtoni rrobat e banjës të Hunza G, për të shtuar shkëlqimin e përsosur të ngjyrave.