Celebrities Film & Tv Showbiz

Aktori i famshëm nderohet me yllin e tij në “Walk of Fame”!

Aktorit 53-vjeçar Daniel Craig u nderua ditën e djeshme me yllin e tij tashmë  në ‘Walk of Fame’ nga shoku i tij Rami Malek, i cili gjithashtu luan në filmin e ‘No Time To Die’ dhe gjithashtu nga producentët e ekskluzivitetit të James Bond, Barbara Broccoli dhe Michael G. Wilson.

Ceremonia e rrallë e ‘Walk of Fame’ u transmetua drejtpërdrejt në ‘Walk of Fame YouTube’ të mërkurën në mbrëmje. Craig pasqyroi karakterin e tij të zgjuar si James Bond me një kostum elegant gri të hapur me një kravatë të zezë dhe këpucë të zeza me shkëlqim.

Daniel's look: Craig mirrored his suave character James Bond in a stylish light grey suit with a black tie and shiny black dress shoes

Aktori u nderua së pari nga Brokoli dhe Wilson, të cilët e bënë atë si ‘ agjenti 007’ në filmin e vitit 2006 ‘Casino Royale’. Wilson zbuloi se sa bamirës është Craig, përveç talentit të tij të dukshëm edhe në ekran, duke shtuar se ai është “më shumë se i kualifikuar” për këtë të mbajtur këtë titull. Willson u shpreh se:

Ky yll në Bulevardin e Hollywood është një kapak i përshtatshëm për vrapimin tuaj të mrekullueshëm si James Bond.

Ajo gjithashtu e falënderoi Craig që ishte një partner dhe mik i mrekullueshëm para se t’i jepte mikrofonin shokut të Craig, Rami Malek.

Malek luan rolin e keq të Lyutsifer Safin në ‘No Time to Die’, në lidhje me këtë ngjarje ai u shpreh se:

Jam shumë krenar që jam këtu duke festuar yllin e Daniel Craig në ‘Walk of Fame’. Është një privilegj të punosh me të, ta shikosh atë, dhe veçanërisht me ndikim të luani përballë tij me ikonikun James Bond në projketin e tij të fundit.

Craig kishte konfirmuar shumë kohë para fillimit të prodhimit se ky film, i 25 -ti në ekskluzivitetin e famshëm Bond, do të jetë i fundit i tij, duke mbuluar një seri që përfshin ‘Casino Royale’, ‘Quantum of Solace’, ‘Skyfall’, ‘Spectre’ dhe ‘No Time To Die’.