Celebrities Gossip Showbiz

“Do të kisha humbur jetën…”/Pas shërimit aktori Jamie Foxx ka një falenderim për njeriun e zemrës!

Në muajin prill, Jamie Foxx u përball me disa probleme shëndetësore dhe u dërgua me urgjencë në spital por gjithçka ka mbetur misterioze. As ai vetë dhe as familja e tij nuk kanë bërë të ditur detajet e asaj që ka ndodhur. Vetëm së fundmi, aktori dhe muzikanti fitues i çmimit Oscar filloi të tregojë pak për kalvarin e ngjarjeve me të cilat u përball, duke përmendur se ai kaloi një kohë mjaft sfiduese dhe shumë të vështirë.

Ndërsa detajet specifike mbeten ende të pazbuluara, duket se motra e tij, Deidra Dixon, ka luajtur një rol të rëndësishëm në shërimin e tij. Foxx vendosi që në rrjetin social Instagram të martën t’i dërgonte urimet e përzemërta për ditëlindje motrës së tij. Ai gjithashtu shprehu mirënjohjen për rolin e saj thelbësor në shpëtimin e jetës së tij.

Në një video të fundit të publikuar nga Foxx në fund të korrikut, ai vlerësoi familjen e tij, përfshirë motrën e tij, për mbështetjen në rrugëtimin e tij drejt rimëkëmbjes dhe përmirësimit dhe për t’u siguruar që ai kishte privatësinë që i duhej për të shëruar. Pavarësisht mungesës së informacionit të detajuar, është e qartë se familja e Foxx luajti një rol vendimtar në procesin e rikuperimit të tij.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jamie Foxx (@iamjamiefoxx)

“Dhe pa ty nuk do të isha këtu… po të mos kishe marrë vendimet që ke marrë, do të kisha humbur jetën”, ka shkruar ai.

Të dua përgjithmonë e përgjithmonë urime ditëlindjen motra. Dhe ju të gjithë e dini se ata e mbajtën private. Ata nuk lanë asgjë jashtë. Ata më mbrojtën mua. Dhe kjo është ajo që shpresoj që të gjithë mund të kenë në momente si këto.