Celebrities Gossip Showbiz

Duken si çifti perfekt, por Kate Middleton dhe Princi William pothuajse janë ndarë dikur….

Ata mund të kenë qenë të martuar për më shumë se 12 vjet, por romanca e Princit dhe Princeshës së Uellsit nuk ka ecur gjithmonë pa probleme. Çifti u takua si studentë në Universitetin St Andrews në Skoci dhe kaluan ditët e para duke u takuar ndërsa studionin. Disa vite pas diplomimit, ata tronditën botën kur u zbulua se ishin ndarë.

Megjithatë, ndarja doli të jetë jetëshkurtër, megjithëse kaluan më shumë se tre vjet më vonë, para se Princi William të propozonte Kate. Shumë pyesnin veten se çfarë e kishte penguar trashëgimtarin e fronit të propozonte dhe ai zbuloi arsyen e tij tronditëse në intervistën e tyre të fejesës në vitin 2010. I pyetur nga intervistuesi Tom Bradby nëse koha e gjatë para se të fejoheshin ishte sepse William donte t’i jepte gruas së tij të ardhshme një hyrje të ngadaltë në jetën mbretërore dhe mundësinë për t’u “tërhequr”, princi pranoi, duke thënë:

Masivisht kështu. Ajo dhe familja e saj, unë me të vërtetë dua të sigurohem që ata të kenë më të mirën, llojin, udhëzimin dhe mundësinë për të parë se si ka qenë jeta – ose si është jeta – në familje. Kjo është disi arsyeja pse unë kam pritur kaq gjatë sa doja t’i jepja asaj një shans për të parë dhe për t’u tërhequr nëse do të duhej”, gjë që u prit nga një e qeshur nga Kate.

Në intervistë, ata trajtuan gjithashtu ndarjen e tyre dhe William tha:

Ne ishim të dy duke e gjetur veten si të tillë dhe duke qenë personazhe të ndryshëm dhe gjëra të ndryshme, po përpiqeshim të gjenim rrugën tonë dhe ne po rriteshim. Ishte thjesht një lloj pak hapësirë ​​dhe pak gjëra të tilla, dhe funksionoi për mirë.