Celebrities Gossip Showbiz

E kënaqur që jeton në Australi pranë familjes së saj por Kylie Minogue-s i mungon Britania e Madhe!

Familja e Kylie Minogue është e kënaqur që ajo po jeton në Australi dhe ata mund ta shohin më shpesh. Këngëtarja e “Spinning Around” kishte jetuar në Londër për disa vite përpara se të kthehej në vendlindjen e saj në fillim të këtij viti. Ajo ka pranuar se prindërit Ron dhe Carole, vëllai Brendan dhe motra Dannii nuk mund të ishin më të lumtur që e kishin përsëri pranë. Minogue u shpreh për revistën britanike HELLO se:

Ata janë të kënaqur që Oz tani është baza ime dhe më pëlqen të jem pranë tyre. Edhe nëse nuk jam aty gjatë gjithë kohës, është një gjendje shpirtërore. Australia ka qenë gjithmonë shtëpia ime, por unë kam jetuar në shumë vende kryesisht, natyrisht, në Londër.

Sidoqoftë, 54-vjeçares ende i mungon Britania e Madhe, por është një vizitore e rregullt.

Unë jam kthyer për vizita të mjaftueshme për të mbajtur larg çdo dëshirë.

Përveç karrierës së saj të suksesshme muzikore, Kylie ka gjithashtu gamën e saj të verërave ‘Especially For You’.

Më pëlqen të dëgjoj se njerëzit po shijojnë verën dhe e bëjnë atë pjesë të festimeve apo darkave të tyre.

Rikujtojmë, se së fundmi Minogue ka sqaruar në “Watch What Happens Live” se lufta e saj ligjore me miliarderen Kylie Jenner për pronësinë e markës tregtare të emrit ‘Kylie’ ishte ‘thjesht biznes’. Këngëtarja u shpreh se duhej të mbante një qëndrim pasi shikuesit nga Dallas pyetën nga distanca për betejën e vitit 2015 me yllin 24-vjeçar. Më pas prezantuesi e pyeti nëse ajo e kishte telefonuar direkt themeluesen e “Kylie Cosmetics”,