Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Showbiz

Është gjykuar gjithmonë për shkak të prejardhjes së saj, ja si e ka përjetuar këtë gjë Shakira!

Së fundmi, këngëtarja e njohur Shakira ka “hapur zemrën” dhe ka folur në lidhje me të gjithë paragjykimet që ka pasur në industrinë e muzikës për shkak të prejardhjes së saj. Ajo është shprehur se shpesh vihej në lojë për trafikimin e drogës, pasi në Kolumbi ky fenomen ndodh rëndom.

Ylli i “Hips Don’t Lie” pozoi për kopertinën e numrit të nëntorit të revistës së famshme, “Glamour” dhe e pyetur për eksperiencën e saj në tregun global muzikor ajo u shpreh se është lënduar më së shumti nga paragjykimet që i janë bërë për shkak të të qenurit me origjinë nga Kolumbia.

Më kujtohen fare mirë fillimet e mia në këtë industri jashtë vendit tim. Kishte pafund komente për prejardhjen time dhe zakonisht çdo gjë lidhej me trafikimin e lëndëve narkotike. Ishte sikur ne ishim gjithmonë në qendër të këtyre “shakave”. Ishte një ndjenjë jo e mirë.

Ndër të tjera, Shakira rrëfeu bashkëpunimin me princ Harry-n, i cili e rekrutoi atë për ta ndihmuar në projektin e tij për të shpëtuar planetin tetorin e vitit të kaluar. Rikujtojmë, se Shakira është imazhi i revistës së modës “Cosmopolitan” që prej muajit nëntor.

Në një intervistë të saj, kantautorja pranoi se është pak e ndërlikuar të përpiqesh të mbyllësh në shtëpi një artiste që është e fiksuar pas punës, duke qenë se është nënë e dy fëmijëve dhe i duhet të kujdeset edhe për fëmijët e saj. 

Ndërkaq, një yll i ri i muzikës është bërë pjesë e tregut artistik në Kolumbi. Bëhet fjalë për Shafik Mebarak, i cili javët e fundit është bërë i njohur jo vetëm për shkak të lançimit të këngës së tij të re të titulluar “Dulce Veneno”, por edhe për shkak të lidhjeve të tij të afërta familjare me Shakira-n.