Celebrities Magazine Showbiz

Gjithçka që ndodhi në natën e hapjes së ‘Eras Tour’ të Taylor Swift!

“Eras Tour” e Taylor Swift filloi të premten mbrëma në Glendale, Arizona gjatë një shfaqjeje tre-orëshe që u shfaq në hitet nga çdo epokë e karrierës 17-vjeçare të fituesit të Grammy. “Swifties”, siç njihen fansat e saj, zbritën në qytet me kostume të plota të frymëzuara nga Swift dhe vetë vendndodhja e ndryshoi emrin në “Swift City”, sipas faqes së internetit të Glendale, Arizona. Shitjet e biletave për turneun madje shkatërruan Ticketmaster, diçka për të cilën këngëtarja tërhoqi vëmendjen të premten kur i tha audiencës se mendonte se ishte e sigurt të supozohej se ishte dashur një sasi e konsiderueshme përpjekjesh që ata të ishin atje.

Duke veshur një korse të kristalizuar dhe çizme të ngjashme, Swift e filloi koncertin e saj me epokën e saj “Lover” duke hapur me “Miss Americana & the Heartbreak Prince”, një këngë nga albumi 2019, dhe më pas performoi “Cruel Summer” për herë të parë në koncert. Ndërsa performonte “Willow” dhe “Champagne Problems” nga albumi i saj i epokës së pandemisë “Evermore”, Swift pyeti audiencën e saj:

A jam vetëm unë apo kemi shumë për të kënduar?

Më pas ajo performoi këngë nga albumi i saj i vitit 2020 “Folklore” për herë të parë në një koncert live. Swift qëndronte në një set të dekoruar si kabina “Folklore” e mbuluar me myshk, e parë në serverat e videove të saj muzikore. Albumi i humorit dhe imagjinar u kthye në jetë kur ajo këndoi “Invisible String”, “Cardigan” dhe “Betty”, ndër të tjera. Ajo më vonë luajti një interpretim akustik të “Mirrorball” pasi informoi audiencën e saj se do të luante një këngë të ndryshme akustike në çdo shfaqje gjatë gjithë turneut. Në mënyrën e vërtetë të “1989”, kjo pjesë e shfaqjes dukej të ishte një festë e madhe kërcimi, pasi përfshinte disa nga hitet më të njohura të Swift si “Blank Space”, “Shake it Off” dhe “Wildest Dreams”.

Kishte momente të tjera nostalgjike gjatë gjithë shfaqjes, Swift këndoi gjatë epokës së saj “Fearless” me “You Belong with Me” dhe “Love Story”. Ajo gjithashtu këndoi “Tim McGraw” në piano, një këngë nga epoka e saj më e hershme në 2006. Ndërsa koncerti erdhi në epokën e tij të fundit dhe aktuale, Swift luajti këngë të ndryshme nga albumi i saj rekord i vitit 2022 “Midnights”, duke përfshirë “Anti-Hero”, “Lavender Haze“, “Mastermind” dhe “Bejeweled” dhe mbylli shfaqje me hitin me energji të lartë “Karma”. Lista e seteve të Swift mbulonte më shumë se 40 këngë, me gjasë duke u dëshmuar fansave të saj se ia vlente një pritje rraskapitëse për t’u kthyer në skenë kundër heroit të tyre Taylor Swift.