Celebrities Gossip Music Showbiz

Jennifer Lopez detyrohet të anulojë 7 prej koncerteve të saj për një arsye shumë të fortë!

Artistja e njohur me famë botërore Jennifer Lopez ka anuluar disa nga datat e saj të ardhshme të turneut, duke bërë që përdoruesit e rrjetit të mendojnë se kjo ka ndodhur për shkak të “shitjeve të ulëta të biletave”. Jennifer ka vendosur të bëjë turne në SHBA për albumin e saj të ri “This is Me… Now” dhe biletat janë publikuar dy javë më parë.

Shtatë shfaqjet e anuluara do të mbaheshin në Nashville, New Orleans, Raleigh, Atlanta, Houston, Cleveland dhe Tampa në gusht. Krijuesja e hitit “The Waiting For Tonight” nuk ka dhënë ende asnjë koment apo deklaratë në lidhje me anulimet.

“Entertainment Weekly” raportoi më parë se anulimet mund të kenë ndodhur edhe për shkak të çështjeve logjistike. Megjithatë, blogeri i famshëm Perez Hilton ndau një pamje të hartës së arenës website-it te biletave që tregon një numër të madh vendesh ende të disponueshme për koncertin e saj në Miami në qershor.

Ai shkroi:

Kjo është tronditëse. Shikoni sa bileta kanë mbetur për ndalesën e dytë të turneut të ardhshëm të #JenniferLopez! Biletat janë në shitje prej pak kohësh! Ky është në Miami – një qytet i madh me shumë latino-amerikan, demonstrimi i saj – dhe është një natë e premte!

Ndërsa disa komentues të tjerë shprehen se:

*Ajo duhet të dalë jashtë Shteteve të Bashkuara. Ekonomia është shumë keq.

*J.Lo ka anuluar koncertet se nuk i janë shitur mjaftueshëm bileta. 

Rikujtojmë gjithashtu se së fundmi Jennifer Lopez ka zbuluar se cilat VIP-a refuzuan ofertën e saj për t’u shfaqur në filmin e saj “This Is Me… Now”. Gjatë dokumentarit të saj të ri të Amazon Prime, “The Greatest Love Story Never Told”, këngëtarja 54-vjeçare tregoi se kujt iu dha mundësia. Nga yje të ‘reality show’, tek këngëtarët dhe aktorët, Jennifer ftoi një sërë personazhesh të famshëm për të marrë pjesë në filmin e saj. Një nga anëtarët e ekipit të Jenniferit pretendoi se Snoop Dog, Khloe Kardashian, Taylor Swift, Bad Bunny, Vanessa Hudgens, Lizzo dhe Ariana Grande nuk ishin të disponueshëm.