Celebrities Gossip Music Showbiz

Kënga e re e Shakira-s flet për “skandalin” me dadon e pushuar nga puna që i nxorri të palarat Pique-s!

Shakira publikoi këngën e saj të re të titulluar “El Jefe”, që do të thotë “bosi” dhe përsëri u duk si dedikim për ish-burrin e saj, Gerard Pique. Ylli kolumbian u bashkua me grupin meksikan me bazë në SHBA, Fuerza Régida për këngën spanjolle, e cila tregon historinë e një njeriu të klasës punëtore që ëndërron të largohet nga qyteti i tij i vogël dhe të bëhet një “bos me potencial”.

Ajo dëshmoi edhe një herë se zemërimi i saj ndaj ish-futbollistit nuk ka mbaruar. I xhiruar në Miami, ku ylli i popit tani jeton pas ndarjes së saj nga Pique, videoklipi paraqet këngëtarin e Fuerza Régida JOP si një punëtore lokale në fabrikë.

Ndërkohë, Shakira rrotullohet me një fustan të zi me xhufka dhe çizme deri tek gjuri, ku kalëron një kalë që kërcen flamengo. Madje ngjitet në një kamion emigrantësh teksa ikin nga kufijtë e qytetit të tyre.

“Kjo këngë është për ty, pasi nuk je paguar pasi u pushove/Një herë tjetër…ose, si gjithmonë,” këndon ajo, duke konfirmuar kështu zërat se Melgar u shkarkua nga Pique pa dëmshpërblim.

Melgar ka punuar si dado për fëmijët e yllit Milan dhe Sasha para ndarjes së saj nga Pique. Por thuhet se ajo u shkarkua nga ish-futbollisti pa dëmshpërblim pasi tregoi për tradhtinë e tij.