Celebrities Showbiz

Kim Kardashian të ketë kujdes! Kanye West nxjerr ‘artilerinë e rëndë’, tashmë reperi ka një as nën mëngë në çështjen e divorcit!

Së fundmi mësohet se Kanye West ka punësuar një avokat i cili ka shumë përvojë në përfaqësimin e miliarderëve në çështjet e divorcit. Ai është ish-avokati i Melinda Gates, Robert Stephan Cohen.

Një përfaqësues i partnerit të vjetër në “Cohen Clair Lans Greifer Thorpe & Rottenstreich LLP” konfirmoi për mediat e huaja se West së fundmi e angazhoi atë si këshilltar për divorcin nga Kim Kardashian. Duke qenë se Cohen ndodhet në New York, mediat raportuan se Kanye ka punësuar edhe avokatin Nicholas A. Salick në Kaliforni, ku po gjykohet çështja.

Në vitin 2021, Cohen, 83 vjeç, foli për procesin e tij në trajtimin e divorceve të të famshmëve, duke përfshirë tërheqjen e pasqyrave financiare, shqyrtimin e detajeve të aseteve të klientit të tij dhe kryerjen e një interviste hyrëse 90-minutëshe rreth “psikologjisë se si të trajtohet divorci”. Ai shprehet:

Ka pjesën e keqe, shkatërrimin e një martese. Por ana tjetër e kësaj është që ne u japim atyre një jetë të re.

Chris Rock, i cili punësoi Cohen për ta përfaqësuar atë në divorcin e tij nga gruaja e tij prej 20 vitesh, Malaak Compton-Rock, kishte deklaruar se prania e qetë e avokatit të tij e ndihmoi atë të kalonte një “kohë shumë të vështirë” në jetën e tij. Në atë kohë komediani u shpreh se:

Avokatët e divorcit janë si mjekët në një mënyrë të çuditshme. Ata duhet të kenë një sjellje të mirë. Dhe Bob ka një mënyrë shumë të mirë, qetësuese. Ju lejon të jeni largpamës. Ai shpjegon realitetin e situatës.

Në një nga rastet e tij më të profilit të lartë, Cohen ndihmoi Melinda, në divorcin e saj nga Bill Gates me një pagesë të vlerësuar prej rreth 76 miliardë dollarësh. Cohen është avokati i pestë i West në këtë çështje divorci, pasi artisti miliarder ka pasur disa avokatë që e përfaqësojnë atë gjatë një viti e gjysmë.

Në mars, themeluesi i “Yeezy” shkarkoi avokatin Chris Melcher pak përpara një seance gjyqësore të paracaktuar. Burimet i thanë TMZ në atë kohë se West e largoi avokatin sepse marrëdhënia e tyre “ishte bërë jashtëzakonisht e vështirë, me pak komunikim”. Reperi më pas angazhoi Samantha Spector, por ajo vendosi të largohej nga çështja vetëm dy muaj më vonë. Nuk u zbuluan detaje të sakta rreth largimit të saj, por Spector renditi “një prishje të papajtueshme në marrëdhëniet avokat-klient” si shkak.

Reperi i njohur Kanye West erdhi mbrëmjen e kaluar me një surprizë për miliona ndjekësit e tij në Instagram, kur ai vendosi një foto të ish-vjehrrës së tij Kris Jenner në profilin e tij. Artisti 45-vjeçar muzikor postoi në InstaStory qëllimin e tij pas postimit, duke thënë se ishte bërë me qëllimet më të mira.