Celebrities Gossip Showbiz

Marrëdhënia e Tom Cruise me të bijën pas rregullave strikte të besimit të tij!

Tom Cruise vazhdon të jetë i ndarë nga vajza e tij, Suri Cruise, sipas mediave të huaja. Një burim ka thënë se ylli i “Mission: Impossible”, 60 vjeç, nuk e ka parë prej shumë kohësh 16-vjeçaren dhe nuk është pjesë e jetës së saj. Përfaqësuesit e Tom nuk kanë dhënë ende ndonjë koment.

Ylli i filmit mirëpriti Suri-n me të dashurën e tij të atëhershme, Katie Holmes, në prill të vitit 2006, por pas ndarjes së ish-çiftit në vitin 2011, dyshja babë e bijë u larguan gjithnjë e më shumë. Tom pranoi në transkriptet nga padia e tij për shpifje në vitin 2012 kundër Bauer Media se nuk e kishte parë Suri-n për tre muaj, menjëherë pasi ai dhe Holmes, tani 44 vjeçe, u ndanë. Në vitin 2013 ai u tha avokatëve:

Dëgjo, kur ka një divorc … gjërat ndryshojnë. Nuk është një skenë ideale. Nuk është një situatë ideale.

Ylli i “Top Gun” rrëfeu se lidhjet e tij me kishën e Shkencologjisë kishin luajtur një rol kryesor në arsyen pse ai u nda nga fëmija i tij. Kur u pyet nëse Holmes e kishte lënë atë “pjesërisht për të mbrojtur Surin nga Shkencologjia”, Tom u përgjigj në atë kohë:

Ky ishte një nga pohimet, po.

Në vitin 2016, kisha e diskutueshme u fajësua edhe një herë për mbajtjen e Tom dhe Suri të ndarë, sepse, sipas rregullave të saj, anëtarëve u ndalohet të shoqërohen me jobesimtarë. Meqenëse as Suri dhe as Holmes nuk ishin besimtare të kësaj kishe, Tom thuhet se nuk mund të kishte një marrëdhënie me asnjërin. Një burim tha në atë kohë:

Kjo është humbja e tij, çështja e tij, problemi i tij. Atij i duhet të jetë bërë me të vërtetë shpëlarje truri.

Ish-shkencologia Leah Remini tha për “The Post” në 2020 se kisha e konsideron Holmes një “person shtypës”, e cila është një “armike” dhe për këtë arsye Tom beson se ai “nuk mund të lidhet me Suri-n”. Aktorja e “King of Queens”, e cila ka luftuar për të ekspozuar publikisht keqbërjet e supozuara të Kishës së Shkencologjisë, spekuloi për Tom se:

Unë jam e sigurt se plani i tij është të presë derisa Suri të rritet në mënyrë që ai ta joshë atë në Shkencologji dhe larg nga nëna e saj.

Përveç dramës që përfshin babain e saj, Suri duket se jeton një jetë relativisht normale me nënën e saj në New York City. Në vitin 2017, Holmes foli për dëshirën për t’i dhënë vajzës së saj një fëmijëri “të qëndrueshme”. Ylli i “Dawson’s Creek” tha në atë kohë:

Vajza ime është personi më i rëndësishëm për mua dhe edukimi i saj është i rëndësishëm për punën time tani. Është shumë e rëndësishme që unë jam e pranishme dhe ajo ka një fëmijëri të qëndrueshme dhe të pafajshme. Ndihem shumë e bekuar që bëj atë që bëj, por nuk ka asgjë më të mirë në botë sesa të shikosh fëmijën tënd të ketë sukses.