Celebrities Film & Tv

Një surprizë për të gjithë fansat e superheronjve, “Spider-Woman” së shpejti në një film live-action!

Ndërsa “Spider-Man: Across the Spider-Verse” më në fund del në kinema këtë fundjavë, producentët pas trilogjisë e kanë vëmendjen e tyre në pjesën e tretë, “Beyond the Spider-Verse” të vitit të ardhshëm. Sidoqoftë, ky nuk është i vetmi projekt që ka në mendjen e tyre. Producentja Amy Pascal thotë se një film Spider-Woman dhe live-action për Miles Morales janë duke u përgatitur.

Do t’i shihni të gjitha. Gjithçka po ndodh.

Producenti Avi Arad ngacmoi se shikuesit e filmit do të shohin një film “Spider-Woman” “më shpejt se sa prisni”.

Nuk mund t’ju them ende, por po vjen.

Pascal tha gjithashtu se një film i katërt “Spider-Man” me Tom Holland dhe Zendaya është ende në punë, por greva e shkrimtarëve e ka ndalur zhvillimin.  Ajo shtoi:

A do të bëjmë një film tjetër? Sigurisht që jem. Ne jemi në proces, por shkrimtarët grevë, askush nuk punon gjatë grevës. Ne të gjithë jemi mbështetës dhe sa herë që ata bashkohen, ne do të fillojmë.

“Spider-Man: Across the Spider-Verse” sheh rikthimin e Shameik Moore si Miles Morales dhe Hailee Steinfeld si Gwen Stacy. Sigurisht që tingëllon sikur Steinfeld është gati për një film të pavarur “Spider-Woman”.

Kjo është si puna ime e ëndrrave, më regjistroni vazhdimisht. Duhet të jem rehat! Dhe është një ëndërr të jesh në një hapësirë që ndihet kaq rehat, por edhe kreative dhe e lirë dhe thjesht emocionuese të jesh pjesë e saj.

Spider-Man: Across the Spider-Verse”, me regji të Joaquim Dos Santos, Justin K. Thompson dhe Kemp Powers, shfaqet në kinema të premten, qershor. 2. Kasti përfshin edhe Issa Rae, Daniel Kaluuya, Jason Schwartzman, Brian Tyree Henry, Luna Lauren Velez, Rachel Dratch, Shea Whigham, Leland “Metro Boomin” Wayne, Ziggy Marley, Ayo Edebiri dhe Danielle Perez.