Celebrities Gossip Showbiz

Pak pasi Elon Musk bleu rrjetin social “Twitter”, habit veprimi i aktores së njohur, Jameela Jamil!

Aktorja e Hollywood-it, Jameela Jamil është bërë një nga të famshmit e parë që u tërhoq nga Twitter disa orë pasi CEO i Tesla, Elon Musk mori përsipër platformën si pronar i vetëm. Jameela përmes disa postimeve në Twitter ka njoftuar largimin e saj nga platforma e mediave sociale.

Në tweet-in e parë ajo shkroi:

Një gjë e mirë në lidhje me blerjen e Twitter nga Elon është se unë më në fund do të largohem dhe do të ndaloj së qeni një kërcënim i plotë për shoqërinë këtu. Pra, është me të vërtetë fitore për të gjithë ju.

Në një tjetër postim me qenushin e saj ajo shkroi:

Ah, ai mori Twitter-in. Unë do të doja që kjo të ishte ajo që qëndron këtu si postimi im i fundit. Vetëm vërtet ndonjë justifikim për të treguar fotot e Baroldit. Kam frikë se kjo ofertë e fjalës së lirë do ta ndihmojë këtë platformë të ferrit të arrijë formën e saj përfundimtare të urrejtjes, fanatizmit dhe mizogjinisë krejtësisht të paligjshme. Shumë fat.

Që nga njoftimi për blerjen e tij, përdoruesit e rrjeteve sociale kanë reaguar përmes memeve të ndryshme. Disa prej tyre gjithashtu njoftuan se nuk do ta përdorin faqen më. Rikujtojmë, se miliarderi, Elon Musk, ka arritur marrëveshje për të blerë rrjetin social, Twitter për gati 44 miliardë dollarë, ka bërë të ditur kompania më 25 prill, më pak se dy javë pasi Musk ka bërë të ditur se ka blerë 9% të aksioneve të saj. Musk, i cili e përshkruan veten si përkrah të lirisë së shprehjes, ka thënë se dëshiron ta blejë platformën, sepse beson që nuk po e shfrytëzon potencialin që ka për liri të shprehjes.