Celebrities Music Showbiz

Pas performancës në “Coachella” Harry Styles dhe Lizzo padyshim mund të quhen dyshja fantastike!

Harry Styles dhe Lizzo janë një dyshe dinamike dhe mjaft e dashur për të gjithë publikun. Këngëtari i hitit “As It Was”, 28 vjeç, solli Lizzo-n për të performuar me të gjatë fundjavës së dytë të festivalit muzikor Coachella të premten në mbrëmje. Lizzo iu bashkua Styles në skenë për të interpretuar këngën e dashur të Gloria Gaynor “I Will Survive”, përpara se ajo dhe Styles të merrnin pjesë gjithashtu në një duet tjetër të megahitit të “One Direction” të vitit 2011, “What Makes You Beautiful”.

Për performancat e tyre të përbashkëta, të cilat u zhvilluan në Indio, Kaliforni, dyshja u koordinuan edhe në plotësimin e veshjeve të tyre ngjyrë rozë, si dhe xhaketa të mëdha me pupla. Këngëtarja e “Truth Hurts” më parë tregoi se do të shkonte në festivalin e muzikës në një postim të TikTok të shpërndarë në të njëjtën ditë.

Styles më parë performoi këngën e fundit gjatë një shfaqjeje të paharrueshme në qytetin e Nju Jorkut që u zhvillua si pjesë e turneut të tij të parë të koncertit me Kacey Musgraves. Coachella po bën një kthim triumfues këtë vit pas dy vitesh pauze për shkak të pandemisë COVID-19. Festivali zhvillohet gjatë dy fundjavave, 15-17 prill dhe 22-24 prill.

Styles ka marrë drejtimin e eventit së bashku me artisten e njohur 19-vjeçare Billie Eilish dhe ishin të shtunën mbrëma, ndërsa The Weeknd – i cili më parë kryesoi festivalin në 2018 – performoi me Suedez House Mafia të dielën. Kanye West fillimisht ishte paracaktuar si titullar për të dielën mbrëma, por një burim konfirmoi për PEOPLE më 4 prill se ai kishte vendosur të tërhiqej nga shfaqjet e tij të planifikuara.

Përtej yjeve kryesorë të pranishëm ishin dhe  Megan Thee Stallion, Doja Cat, 21 Savage, Lil Baby, Finneas, Phoebe Bridgers dhe shumë të tjerë të cilët me performancat e tyre të paharrueshme ndezën skenën e madhe.