Celebrities Film & Tv Showbiz

Përgatituni për një super film/Tyson Fury së shpejti në krahë të Sylvester Stallone!

Tyson Fury me sa duket i ka rënë në sy të aktorit të mirënjohur, Sylvester Stallone. Megjithatë, Stallone nuk e do Furyn në asnjë projekt të lidhur me boksin, duke përfshirë një vazhdim të Rocky-t. Aktori është në kërkim të kampionit të botës në peshat e rënda për një film tjetër aksion. Vetë Stallone ka thënë publikisht se do të ishte mirë të punoje me Tyson Fury dhe Jason Statham në ekskluzivitetin e “The Expendables”. Stallone në “The Jonathan Ross Show” tha se:

Ai është një forcë e natyrës dhe ka karizëm, kështu që pse të mos e duam atë. Për sa kohë që ai mund të bëjë katrahurën nga të gjithë të tjerët.

Sylvester Stallone rendit Tyson Fury si “boksierin më të mirë që ka jetuar ndonjëherë”.

Mendoj se ai është boksieri më i mirë që ka jetuar ndonjëherë dhe unë jam një historian boksi, e kam studiuar nga afër. Kur i bashkoni të gjitha aftësitë tuaja, plus zemrën dhe elasticitetin tuaj dhe mënyrën se si mund të lëvizni kaq mirë me madhësinë tuaj, nuk ka njeri që mund t’ju mundë në asnjë epokë.

Karizma e Tyson Fury-t mund të mbushë stadiumin e Tottenhamit për t’u përballur me një luftëtar që ka dëshmuar se nuk e mban veten – dy herë – ose nuk konkurron kundër vetë Fury-t. Ai është pritur mirë nga fansat e boksit në Mbretërinë e Bashkuar. Kaq pozitiv është perceptimi i tij sa kanë mbetur vetëm pak vende për të mbushur 62,000 vendet e disponueshme, në temperatura nën zero, për të dëshmuar fitoren e tretë të Tyson Fury ndaj Derek Chisora. Pas shpalljes së përleshjes mes Tyson Fury dhe Derek Chisora, 50 mijë bileta dolën në shitje në ditën e parë të përballjes mes dy boksierëve.