Celebrities Gossip Showbiz

“Po, jam e martuar”, Rita Ora më në fund konfirmon thashethemet!

Rita Ora më në fund konfirmoi se është martuar me të dashurin e saj Taika Waititi të premten, duke e përshkruar dasmën si ‘perfekte’ dhe një ditë të veçantë për të. Këngëtarja 32-vjeçare, po fliste në “Heart Radio Breakfast” për të promovuar këngën e saj më të fundit “You Only Love Me” pak pasi pozoi ‘topless’ për të festuar publikimin. Rita tha:

Po jam e martuar. Unë jam zyrtarisht jashtë tregut. Zgjodha ta mbaja më private dhe ta mbaja më shumë për vete, por në videon time të re po luaj në atë që mund të kishte qenë.

Ylli, i cili zbuloi se ende nuk ka vendosur nëse do të marrë mbiemrin e bashkëshortit të saj të famshëm, dukej sensacionale teksa pozonte në shtrat. Ajo vazhdoi:

Kur dolën thashethemet është ajo, apo jo? Doja të luaja një lojë. Doja të bëja një dasmë që nuk shkoi sipas planit… kjo nuk do të thotë se kështu ndodhi në të vërtetë. Ishte perfekte. Ishte pikërisht ashtu siç doja unë. Ishte e bukur dhe perfekte. Është mirë t’i mbaj disa gjëra vetëm për vete. Më falni që nuk është aq interesante. Një ditë do të bëj një festë të madhe.

Duke folur për ndryshimin e mundshëm të emrit ajo pranoi:

Patjetër që kam menduar të marr mbiemrin e tij, por kam punuar shumë për të bërë të famshëm emrin Rita Ora. Nuk e di… Nuk e kam vendosur ende.

Nëpërmjet një postimi në Instagram, Rita tregoi koleksionin e saj mbresëlënës të tatuazheve, teksa kishte veshur një fund me tegela rozë. Në mbishkrimin e fotos ajo shkroi:

Epoka e re fillon tani… 2You Only Love Me” is ‘OUT NOW’. Jam shumë krenare për muzikën e re për të cilën kam punuar dhe mezi kam pritur ta ndaj me të gjithë ju! Ju dua shumë, faleminderit që jeni me mua.

Këngëtarja “Anywhere” tha se e ka derdhur zemrën e saj në këngën emocionale dhe për ‘ndjenjën e pambrojtur në fillimin e udhëtimit të saj romantik’. Rita tha:

Me këngën “You Only Love Me” dhe albumin tim të ardhshëm, doja të kapja dobësinë që kam përjetuar ndërsa u hapa ndaj dashurisë dhe hyra në një fazë të re të jetës. Të mësosh të heqësh dorë nga e kaluara për t’i hapur rrugë përvojave të reja është një proces thellësisht personal dhe një proces që u ndjeva e detyruar ta dokumentoja përmes muzikës sime. Udhëtimi nuk ishte gjithmonë i lehtë, por unë kam dalë prej tij më e fortë dhe e mbushur me më shumë dashuri nga sa kam menduar ndonjëherë të jetë e mundur.

Ylli më parë kaloi pak kohë në Shqipëri, duke punuar në albumin ‘Phoenix’ të vitit 2018 dhe ajo u ka premtuar fansave se shumë projekte të reja do të publikohen së shpejti. Rikujtojmë se , miqtë e famshëm të Rita Orës e kanë uruar për martesën në videoklipin e saj të ri “You Only Love Me”. Fansat pikasën Lindsay Lohan dhe Kristen Stewart mes një montazhi yjesh që i bëjnë homazhe Ritës të veshur si një nuse.