Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Pse duhet ta shikoni me patjetër filmin e Robert Downey Jr. “The Judge” në Netflix?!

Nuk keni asnjë ide se çfarë të shikoni në Netflix këtë fundjavë? Nëse jeni duke kërkuar për diçka të re një sugjerim mjaft interesant mund të jetë edhe filmi i Robert Downey Jr. që quhet “The Judge”. Filmi i vitit 2014 ka bërë bashkë yje si Downey Jr., Leighton Meester, Robert Duvall dhe Sarah Lancaster.

Një përmbledhjen zyrtare të filmit thuhet se:

Hank Palmer (Robert Downey Jr.), një avokat i shkëlqyer, por në hije, kthehet në vendlindjen e tij në Indiana pasi mësoi se nëna e tij ka vdekur. Ardhja e tij shkakton tension të ri midis tij dhe babait të tij, gjyqtarit Joseph Palmer (Robert Duvall), i cili nuk e fsheh se nuk e miraton karrierën moralisht të paqartë të Hank. Ndërsa avokati përgatitet të largohet, babai i tij arrestohet për një vdekje. Hank merr mbrojtjen e babait të tij, pavarësisht kundërshtimeve të plakut të zemëruar.

Pavarësisht se ka 10 vite, “The Judge” u bë filmi më i mirë në SHBA të premten (3 maj) falë publikimit të tij të fundit në Netflix. “The Judge” kishte qenë në fazën e zhvillimit në fillim të viteve 2010 përpara se të fillonin xhirimet në 2013. U publikua vetëm një vit më vonë, por gjërat mund të kishin qenë shumë ndryshe.

Sipas IMDB, aktorët Jack Nicholson dhe Tommy Lee Jones u konsideruan për rolin e personazhit kryesor Joseph Palmer. Që nga publikimi i tij në Netflix kohët e fundit, shumë ndjekës dhe të apasionuar pas filmave janë grumbulluar në mediat sociale për të diskutuar mbi “The Judge”.