Celebrities Magazine Showbiz

Scarlett Johansson është adhuruesja më e madhe e Disney-t, pavarësisht se ka ngritur padi kundrejt kompanisë…

Scarlett Johansson mund të ketë paditur Disney në vitin 2021 për shkelje të kontratës, por ylli i “Black Widow” është ende dhe ka qenë gjithmonë, një i rritur i plotë i Disney-t. Një i rritur i Disney-t mund të përcaktohet në shumë mënyra në varësi të nivelit të admirimit të dikujt, por termi ka tendencë t’i referohet një personi të rritur që është një tifoz i përkushtuar i Disney-t. Johansson hodhi pak dritë mbi nivelin e saj të devotshmërisë së Disney-t në një intervistë të re të Variety të botuar të martën, ku u zbulua se aktorja ende viziton Disney World të paktën 10 herë në vit dhe përshkruhej si dikush që shqetësohet kur fliste për filmat e Disney.

Ne kishim leje vjetore për Disney World dhe unë kam një pasion të vërtetë për parqet e Disney. Ishte një kohë e shkëlqyer për animacionin e Disney-t: ‘The Little Mermaid’ dhe ‘Aladdin’ dhe ‘Lion King’ me kolonën zanore të pabesueshme. Për shembull, unë do të blej paraprakisht biletat për “The Little Mermaid”. Unë në fakt duhet t’i dërgoj mesazh motrës sime për këtë.

Ylli madje tha se puna e saj e ëndrrave është të ketë një “zyre qoshe” në studion e Disney kur u shfaq në podcast “Table for Two” të Bruce Bozzi në 2022. Johansson është shfaqur në nëntë filma të Marvel-it në pronësi të Disney-t si Vejusha e Zezë, që nga viti 2010, dhe është ende e lidhur me filmin “Tower of Terror” me regji të Taika Waititi të Disney, bazuar në udhëtimin ikonik në park.

Johansson e paditi studion në vitin 2021, duke pretenduar se Disney e shkeli kontratën e saj duke publikuar “Black Widow”, një film i Marvelit të vitit 2021 në të cilin ajo luajti, në platformën e transmetimit në shtëpi Disney+ në të njëjtën ditë që u publikua në kinema. Në fund të fundit, Johansson dhe Disney arritën në një marrëveshje në vjeshtën e vitit 2021, kushtet e së cilës nuk u zbuluan publikisht, dhe në atë që është ndoshta shenja përfundimtare e përkushtimit të pastër të Disney-t, Johansson tha në intervistën e së martës se ajo nuk ka gjak të keq. Duke qëndruar e palëkundur, ajo tha:

Unë besoj në magjinë e Disney.