Gossip Showbiz

Shitet në ankand makina e famshme e Paul Walker e përdorur në “Fast and Furious”!

Makina e famshme e vitit 1994, Toyota Supra që drejtohej nga i ndjeri Paul Walker në filmin “Fast and Furious” u shit për 500,000 dollarë plus 60,000 dollarë në tarifat e ankandit gjatë fundjavës. Kjo veturë është përdorur për xhirime të brendshme dhe më pas është rivendosur për personazhin Slap Jack për vazhdimin e “Fast and Furious”.

Këshilltari teknik i “Fast and Furious”, Craig Lieberman, ka shpjeguar se shumë makina të mbetura nga “Fast and Furious” u ripërdorën për “2 Fast 2 Furious”. ‘Honda S2000’ e zezë e Johnny Tran nga filmi i parë dhe S2000 rozë e Sukit nga vazhdimi, janë e njëjta veturë.

Prodhimet filmike zakonisht ndërtojnë kopje të shumëfishta të secilës makinë dhe nuk duken të gjitha aq bukur sa versioni në ekran. Kjo makinë u përdor për shumë marifete filmike.

Kjo veturë gjithashtu u largua nga fabrika me 2JZ-GTE binjak-turbo me 2,0-litra 6-inç, megjithëse i shoqëruar me një transmetim automatik me katër shpejtësi, sesa me manual. Kjo nuk është e pazakontë për makinat e filmave, ku lehtësia e përdorimit ngjitet me ato që përshkruhen në ekran.

Rikujtojmë, se “Fast and Furious” pritet të përfundojë në vitin 2024 pas dy filmave të tjerë. Evoluimi i këtij filmi ka qenë vërtet magjepsës për t’u parë. Filloi si një film për garat e shpejtësisë në rrugë dhe u kthye në një rrugëtim me taktika dhe mjeshtëri. Episodet e fundit kanë prodhuar shumë momente kulminante, por ne po ju bëjmë pak nostalgjikë dhe po ju rikujtojmë disa nga ato më ikoniket në fillimet e “Fast and Furious”.

Nga ana tjetër, Meadow Walker, vajza e Paul Walker iu bashkua familjes së “Fast & Furious” në tapetin e kuq për premierën e “F9”, duke nxitur thashethemet se do t’i bashkohet kastit të aktorëve, për të mbajtur kështu gjallë kujtimin e babait të saj.