Bota

Shuhet në moshën 67-vjeçare aktori i njohur i serialit “Friends”, Mike Hagerty!

Fatkeqësisht ka ndërruar jetë në moshën 67-vjeçare aktori i njohur i serialit “Friends”, Mike Hagerty. Lajmi u bë publik nga Bridget Everett, aktorja që luan rolin e vajzës së tij në komedinë HBO.

Me pikëllim të madh familja e Michael G.Hagerty njoftoi vdekjen e tij dje në Los Angeles. Një aktor i dashur i personazheve, dashuria për qytetin e tij të lindjes, Çikago dhe familjen e tij ishin gurët e themelit të jetës së tij. Majk, një bashkëshort i përkushtuar, ka lënë pas gruan e tij Mary Kathryn, motrën e tij Mary Ann Hagerty dhe vajzën e tyre Meg. Ai do të mungojë shumë.

Hagerty është më i njohur për rolin e mbikëqyrësit të ndërtesës në “Friends”. Ai gjithashtu luajti fermerin Ed Miller në “Somebody Somewhere”.