Celebrities Film & Tv Showbiz

Unik dhe i veçantë në llojin e tij/Jared Leto i mahnit të gjithë me paraqitjen në premierën e filmit “Morbius”!

Jared Leto po shkëlqen dhe po i mahnit të gjithë në tapetin e kuq në premierën e filmit të tij më të ri! Aktori dhe muzikanti 50-vjeçar mori pjesë në premierën e filmit të tij të ri “Morbius” në Los Angeles të mërkurën në mbrëmje, duke u shfaqur me stil me një veshje që askush nuk e kishte menduar.

Leto kishte zgjedhur një kostum të bardhë saten, shoqëruar me një këmishë të zbërthyer nga poshtë. Anëtari i “Thirty Seconds to Mars” plotësoi ansamblin me një pelerinë dantelle me detaje, të lidhur rreth qafës me një hark të madh dhe që i kalonte mbi supe. Leto kishte gjithashtu çizme argjendi, grim sysh të zi dhe në një moment mbante syze dielli në tapetin e kuq.

Në filmin “Morbius”, Leto luan si një mjek me një çrregullim të rrallë të gjakut. Duke marrë masa drastike dhe të rrezikshme me shpresën për të kuruar veten, ai përfundimisht shndërrohet në një vampir të përhumbur dhe duhet të lundrojë dhe të përballet me pasojat.

Me regji të Daniel Espinona, në filmin “Morbius” luajnë gjithashtu Matt Smith, Adria Arjona dhe Al Madrigal. Ndërkohë, Michael Keaton ripërsërit rolin e tij si Adrian Toomes/Vulture, një pjesë që ai luajti në “Spider-Man: Homecoming” të vitit 2017. Edhe pse ky është debutimi i Letos në “Marvel Universe”, ai ka luajtur në të kaluarën një armik të librit komik. Ylli i “House of Gucci” portretizoi Xhokerin në “Suicide Squad” të DC në vitin 2016.

Filmi i ri i Leto-s fillimisht ishte planifikuar të dilte në korrik 2020, por u shty për shkak të pandemisë COVID-19. Më pas, i shtyrë për një hapje në mars 2021, publikimi u riplanifikua për në tetor, përpara se data të shtyhej përsëri në 2022. “Morbius” është planifikuar të dalë në kinema të premten.