@ the movies
Direkt nga Korça, Luiz Ejlli shpreh emocionet para premierës: “I jam mirënjohës atyre që më ndryshuan jetën…”

Mbrëmjen e sotme mbahet premiera e “Në kuadër të dashurisë” në qytetin e Korçës. Yjet…

Çfarë të presim nga filmi “Në kuadër të dashurisë”?! Regjisori Koloreto Cukali zbulon gjithçka!

Shumë pak ditë na ndajnë nga nata e madhe dhe e shumëpritur e zbulimit të…

Ceremonia e 95-të e çmimeve Oscar, Edi Hallaçi dhe Edea Demaliaj japin parashikimet e tyre se çfarë pritet të ndodhë!

Ceremonia e 95-të e çmimeve Oscar do të mbahet të dielën, më 12 mars 2023,…

Armond Morina dhe Edona Reshitaj rrëfejnë gjithçka për filmin e tretë të trilogjisë së gangsterëve “Adnan Kafazi”!

Të ftuar sot në emisionin @ the Movies ishin aktori kosovar Armond Morina dhe këngëtarja…

Në kuadër të 15-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ja disa nga filmat që lulëzuan kulturën kosovare në botë!

Në mesin e shumë sukseseve që përcjellin artin në Kosovë, kinematografia ësht֝ë një ndër ato…

Njihuni me filmat që kanë arkëtuar më shumë para në të gjitha kohërat!

Edi dhe Edea na kanë sjellë në vëmendje disa nga filmat që kanë gjeneruar më…

Një tjetër sezon mjaft i suksesshëm i “@ The Movies” mbyllet sot!

Programi “@ The Movies” transmeton sot episodin e fundit të këtij sezoni në radio. Sigurisht…

Edea Demaliaj

Edea Demaliaj u lind në Tiranë, në nëntor të vitit 1998.Rritur në një familje artistësh,…

Ju njohim me pesë sugjerimet e filmave nga Ledion Liço!

Në këtë episod të “At The Movies” jemi njohur me pesë sugjerime filmash nga Ledion…

Regjisori Erion Kame na tregon gjithçka rreth filmit më të ri “Një jetë me ty”!

Sot i ftuar në “At The Movies” ka qenë regjisori i njohur Erion Kame i…

Jo vetëm për filmin “Bolero në vilën e pleqve” por edhe për projektet e tyre të reja, Olsi Abazi dhe Agim Halili zbulojnë gjithçka për TAR!

Sot të ftuar në emisionin ” At the movies” kanë qenë dy producentët e filmit…

Armët sekrete të James Bond të përdoruara në Shqipëri, Erald Kapri zbulon më detajisht historitë që fshihen pas tyre këtë javë në “At The Movies”!

Studiuesi Erald Kapri, është bërë i njohur për shkak të dokumenteve të nxjerra nga arkivat…

“Snob” seriali më i ri që do të transmetohet në Top Channel, Dalina Buzi zbulon gjithçka!

Të gjithëve na ka rastisur që të dëgjojmë për serialin shqiptar më të ri të…

“Sofia”, i pari film që flet shqip në sheshxhirimet e kryeqytetit serb, regjisori Grishaj zbulon detajet!

Artdashësit e kinemasë të bëhen gati për një film shqiptar krejt ndryshe, i cili vjen…

Luana Bajrami, 20-vjeçarja e cila çon Kosovën në Festivalin e Kanës!

Kosova vijon të shkruajë historinë me filma mjaft të suksesshëm që përfaqësojnë vendin në festivale…

Regjisori Jonid Jorgji çon “Dy luanë drejt Venecias”!

Në puntatën e sotme të “At The Movies”, ishte i ftuar regjisori shqiptar Jonid Jorgji….

Njihuni me 5 filmat biografik që do ju ‘gozhdojnë’ para ekranit!

Një film biografik,  është një film që dramatizon jetën e një personazhi ose disa personazeve…

Katerina Trungu: “Aktorët turq, konkurrojnë ata të Hollywood-it!”

Në puntatën e kësaj të premteje në “At the Movies” ishte e ftuar moderatorja e…

10 performancat më të mira të Angelina Jolie në filma!

Aktorja e “Hollywood”-it Angelina Jolie është shumë e njohur prej roleve që ka luajtur në…

Gent Zenelaj: “Katrori i Pushtetit”, seriali shqiptar që sjell aktualitetin e 30 viteve të fundit

Me shumë kënaqësi, këtë të premte “@ The Movies” vuri në qendër të vëmendjes një…

Florian Haçkaj ngre shqetësimin për mbrojtjen e fëmijëve, si më të rrezikuarit nga teknologjia

E mbani mend sa u shokuam të gjthë kur pamë “The Social Dilemma” apo “The…

“Love” dhe Genti Kame shkojnë në ‘Northern Virginia International Film Festival’, SHBA

Si çdo të premte, programi dedikuar 360 gradë kinematografisë sjell të rejat më të fundit…

Ergys Mërtiri: Populli shqiptar priret ta japë votën tek ai që është më i ashpër…

Me hapjen e fushatës elektorale në vend edhe në programin “At the Movies” sjellim atmosferën…

Blogerja e apasionuar pas natyrës: Shqiptarët po ndryshojnë kulturën e të udhëtuarit

Të premteve “At the Movies” ju sjell sugjerimet më të fundit për filmat që duhet…

Pedagogia Blerina Hoxha: “Studentët shqiptarë duan paranë e fituar me mund dhe jo “paranë e shpejtë” me mashtrime”

Në “At the Movies” u diskutua në episodin e fundit për shuma marramendëse parash. Këtë…

“Shoku Zylo” nga libër në film! Detajet ekskluzive që zbulon regjisori Fatmir Koçi…

“At the Movies” solli sot në Top Albania Radio, lajmin se “Shkëlqimi dhe rënia e…

“Joker”, këmbanë alarmi për shëndetin mendor!

Programi dedikuar kinematografisë në TAR,  “At the Movies”, risolli sot në vëmendje filmin shumë të…

Mevlan Shanaj zbulon detaje nga realizimi i “Pallati 176”

” @ The Movies” , rikujtoi sot komedinë e famshme dhe aq të dashur për…