Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
@ the movies
“Sofia”, i pari film që flet shqip në sheshxhirimet e kryeqytetit serb, regjisori Grishaj zbulon detajet!

Artdashësit e kinemasë të bëhen gati për një film shqiptar krejt ndryshe, i cili vjen…

Luana Bajrami, 20-vjeçarja e cila çon Kosovën në Festivalin e Kanës!

Kosova vijon të shkruajë historinë me filma mjaft të suksesshëm që përfaqësojnë vendin në festivale…

Regjisori Jonid Jorgji çon “Dy luanë drejt Venecias”!

Në puntatën e sotme të “At The Movies”, ishte i ftuar regjisori shqiptar Jonid Jorgji….

Njihuni me 5 filmat biografik që do ju ‘gozhdojnë’ para ekranit!

Një film biografik,  është një film që dramatizon jetën e një personazhi ose disa personazeve…

Katerina Trungu: “Aktorët turq, konkurrojnë ata të Hollywood-it!”

Në puntatën e kësaj të premteje në “At the Movies” ishte e ftuar moderatorja e…

10 performancat më të mira të Angelina Jolie në filma!

Aktorja e “Hollywood”-it Angelina Jolie është shumë e njohur prej roleve që ka luajtur në…

Gent Zenelaj: “Katrori i Pushtetit”, seriali shqiptar që sjell aktualitetin e 30 viteve të fundit

Me shumë kënaqësi, këtë të premte “@ The Movies” vuri në qendër të vëmendjes një…

Florian Haçkaj ngre shqetësimin për mbrojtjen e fëmijëve, si më të rrezikuarit nga teknologjia

E mbani mend sa u shokuam të gjthë kur pamë “The Social Dilemma” apo “The…

“Love” dhe Genti Kame shkojnë në ‘Northern Virginia International Film Festival’, SHBA

Si çdo të premte, programi dedikuar 360 gradë kinematografisë sjell të rejat më të fundit…

Ergys Mërtiri: Populli shqiptar priret ta japë votën tek ai që është më i ashpër…

Me hapjen e fushatës elektorale në vend edhe në programin “At the Movies” sjellim atmosferën…

Blogerja e apasionuar pas natyrës: Shqiptarët po ndryshojnë kulturën e të udhëtuarit

Të premteve “At the Movies” ju sjell sugjerimet më të fundit për filmat që duhet…

Pedagogia Blerina Hoxha: “Studentët shqiptarë duan paranë e fituar me mund dhe jo “paranë e shpejtë” me mashtrime”

Në “At the Movies” u diskutua në episodin e fundit për shuma marramendëse parash. Këtë…

“Shoku Zylo” nga libër në film! Detajet ekskluzive që zbulon regjisori Fatmir Koçi…

“At the Movies” solli sot në Top Albania Radio, lajmin se “Shkëlqimi dhe rënia e…

“Joker”, këmbanë alarmi për shëndetin mendor!

Programi dedikuar kinematografisë në TAR,  “At the Movies”, risolli sot në vëmendje filmin shumë të…

Mevlan Shanaj zbulon detaje nga realizimi i “Pallati 176”

” @ The Movies” , rikujtoi sot komedinë e famshme dhe aq të dashur për…