Celebrities Music Showbiz

Çfarë lidhje ka kënga e re e artistit Harry Styles me këngëtaren Taylor Swift?!

Publikimi i këgës së ardhshme të artistit të njohur Harry Styles, “Harry’s House”, mund të ketë një titull kënge të njëjtë me të Taylor Swift por teksti definitivisht nuk ka të bëjë me të. Pasi Harry zbuloi listën e këngëve të albumit të tij të ri, shumë fansa mbetën duke pyetur nëse kishte një lidhje midis këngës së tij “Daylight” dhe këngës së Taylor të vitit 2019 me të njëjtin emër.

Por për fat të keq kur Harry u pyet së fundmi për të gjitha këto gjatë një interviste me Howard Stern, ai i sqaroi gjërat.

Ju e dini se unë do të doja t’ju thoja se e keni gjetur, por jo. Ne gjithmonë do të fantazojmë. 

Harry gjithashtu ndau pak nga procesi i regjistrimit, duke shpjeguar se kënga u bashkua gjatë një momenti “stream of consciousness” natën vonë në studio. Harry doli me disa nga tekstet e këngës pikërisht kur shkrimtarët e tij ishin gati të shkonin në shtëpi, por ai e dinte se ata “duhej të gjenin një mënyrë për ta përfunduar” atë natë.

Për fat të mirë, ata të gjithë dolën përpara, duke qëndruar zgjuar gjatë gjithë natës për të përfunduar këngën dhe duke festuar duke parë diellin duke lindur në plazh. Pra, ndërsa “Daylight” mund të mos jetë për Taylor-in, vetëm koha do të tregojë nëse ka ndonjë këngë në album që ka të bëjë me të!

Këngëtari i njohur Harry Styles mesa duket ka bërë mirë në ketë jetë. Së fundmi, artisti i hitit “As It Was” është ribashkuar me unazën e tij të dashur Gucci, 350 dollarë pasi e humbi atë gjatë performancës së tij në “Coachella 2022”. Styles postoi një Instagram Story me mbishkrimin:

Është kthyer. Faleminderit.