Celebrities Gossip Showbiz

Projekti i ri i Harry Styles lumturon fansat!

Harry Styles po bën një kthesë të shkurtër në karrierë për të lexuar një Bedtime Story në CBeebies dhe fansat e këngëtarit janë më se të lumtur. I njohur për famën e grupit “One Direction” përpara se të bëhej titullar i Coachella-s si një artist solo, Harry është i famshmi i fundit që ka marrë përsipër sfidën e leximit të një Bedtime Story për fëmijët e vendit. Kur lajmi u publikua në llogarinë e zyrës së shtypit të BBC-së në Twitter, fansat e 28-vjeçarit u entuziazmuan nga emocioni. Njëri tha:

Ai me të vërtetë po sjell material për të gjithë familjen tani, madje edhe foshnjat.

Ndërsa një i dytë bëri shaka:

Papritmas më duhet të më lexojnë natën për të fjetur.

Ndërsa një tjetër komentoi:

Kjo është shumë e lezetshme.

Të hënën, më 23 maj, Harry do të shfaqet me një palë pizhame për të lexuar historinë: “In Every House, on Every Street”, e cila është shkruar nga Jess Hitchman dhe ilustruar nga Lili la Baleine. Historia është një festë emocionuese e shtëpive dhe familjeve të ndryshme që jetojnë në to. Kur prezanton historinë në kanal, ai thotë:

Historia e sotme para gjumit ka të bëjë me një shtëpi plot dashuri dhe të qeshura.

Lexuesit e CBeebies Bedtime Stories në vitin e kaluar kanë përfshirë Lartësinë e Saj Mbretërore, Dukeshën e Kembrixhit Kate Middleton dhe fituesen e Strictly Come Dancing Rose Ayling-Ellis, e cila nënshkroi historinë e saj në gjuhën britanike të shenjave.