Celebrities Gossip Showbiz

“I frymëzuar nga djalli dhe kundër Zotit…”, Krist Aliaj shpjegon artin e tij!

Pas përfundimit të eksperiencës së tij në ‘Big Brother VIP’ ku arriti të shkojë në finale dhe të përballet ‘kokë më kokë’ me Luizin, Krist Aliaj nuk i ka munguar ndjekësve të tij pasi menjëherë u shfaq me një projekt të ri televiziv. ‘She’s On Top’ një spektakël i cili sapo ka përfunduar dhe Kristi ishte pjesë e jurisë profesioniste që gjykonte vajzat.

Krist Aliaj folur rreth ekspozitës së tij  të parë në hapësirat e galerisë “GurGur” në Petrelë. Ekspozita, e cila quhet “OVERLORDS”, mbi transformimin e trupit të njeriut, është kuruar nga Harabel dhe veprat e tij të realizuara para dhe pas pjesëmarrjes së tij në “BBV2” mund të shihen dhe të blihen nga kushdo. Së fundmi një prej ndjekësve të tij i ka shkruar se arti i tij i dedikohet djallit dhe është kundër Zotit. Këtë Kristi e ka postuar në Instastory dhe i ka kthyer një përgjigje publike ndjekësit dhe të gjithë atyre që mendojnë njësoj si ai.

Ku i shini elementet kundër Zotit në punën time? Errësirë/Dark nuk do të thotë djallëzor

I pyetur nëse i ka dedikuar ndonjë nga veprat të dashurës së tij, Kristi është përgjigjur se po.

“S’e Luan Topi” riktheu në vëmendje rrëfimin e artistit Robert Dragoti për periudhën më të vështirë nga e kaluara, por këtë herë prezent në studio ishte edhe i biri, Kristi Dragoti, ku treguan të prekur fragmentet gjatë kohës që ishin në Greqi, ku janë terrorizuar nga policia vendase.